Ήττα με ένταση τα κορίτσια των Τρικάλων/ Αποτελέσματα-Βαθμολογία

Δυστυχώς η γυναικεία ομάδα των Τρικάλων δεν κατάφερε να κερδίσει την Γλυφάδα και η θέση της πλέον δύσκολη όσο αφορά την παραμονή στην Α΄Εθνική.Υπάρχει όμως μπροστά ένας ολόκληρος γύρος και η προσπάθεια πρέπει να συνεχιστεί. Οι φιλοξενούμενες πήραν πολύτιμο τρίποντο στο γήπεδο Πυργετού και μάλιστα κερδίζουν για δεύτερη φορά την ομάδα των Τρικάλων καθώς είχαμε την έναρξη στον δεύτερο γύρο. Το ματς είχε ένταση και αποβολές.Αποβλήθηκαν στα τελευταία λεπτά η Μπαρμπόσα των Τρικάλων και η Νικολάου της Γλυφάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο, τα Τρίκαλα θα μπορούσαν να αποφύγουν το γκολ, από εξαιρετική ενέργεια της Χατζηνικολάου η οποία κατέληξε σε γκολ. Οι γηπεδούχες αν και θα μπορούσαν να πετύχουν το τέρμα της ισοφάρισης, με το διαιτητικό τρίο, να έχει άλλη αντίληψη περι ποδοσφαίρου, ακυρώνοντας το γκολ των Τρικάλων ως παρεμπόδιση της τερματοφύλακα!! Έντονες οι διαμαρτυρίες των Τρικαλινών για αυτή την απόφαση.  Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς κύλησε με ένταση χωρίς φάσεις για γκολ στις δύο εστίες. Στο 17΄ η Χατζηνικολάου με ατομική προσπάθεια πέρασε την αμυντική γραμμή και με πλασε το 0-1. Στο 25΄η Γιαννούλα πέτυχε το γκολ με τον βοηθό σωστά να δίνει οφσάιντ. Στο 31΄ η Γκατζογιάννη με προβολή το γκολ με τον βοηθό να ακυρώνει το γκολ. Στο 39΄ η Λάσκου  σέντρα βρήκε την Γεραγόρη με την τελευταία να μην μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

ΑΟΤρίκαλα : ΧαρακοπούλουΛάσκου,Ντόκου( 87΄Καρπούζα),Τζιώρα,Ευθυμίου( 79΄Γιουβρή), Γκατζογιάννη,Γιαννούλα,Μπαρμπόσα,Λουλέ,Γεραγόρη,Κορδέλα( 75΄Βαίτση).

Α.Ε. Γλυφάδας: Μελάκη,(35΄Δέδε),Παλαμά, Παπαδοπούλου( 41 Νικολάου), ,Μελισσά, Τερζή,Κιάμου,Κατρόσι,Κόσσοβα,Χατζηνικολάου (80΄Μπατζιάκα),Καλαβρού,Φράγκου.