Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική-Ήττα του Διγενή από τον Μακεδονικό Φούφα

Δεν τα κατάφερε ο Διγενής Νεοχωρίου να πάρει θετικό αποτέλεσμα στην 2η αγωνιστική των αγώνων ανόδου στην Γ Εθνική και στον 4ο όμιλο.

Στο γήπεδο της Οιχαλίας, ηττήθηκε δίκαια από τον Μακεδονικό Φούφα Πτολεμαίδας με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημείωσε με πέναλτι ο Χάιτας στο 65΄. Στη φάση του πέναλτι, ο Σταμέκος ανέτρεψε τον Ρέλκα και μάλιστα δέχθηκε και κόκκινη κάρτα.

Διγενής Νεοχωρίου (Ευαγγέλου) :Παπαπούλιος, Μυλιερός (42΄ λ.τ. Λουκάς), Καραμούζης, Σταμέκος, Τσιγαρίδας, Τσιούφης (77΄ λ.τ. Ξάνθος), Παναγιωτάκης (58΄ Βαρναβίδης), Παπαδόπουλος, Αλεξίου, Φωτίκας, Αυγέρης.

Μακεδονικός Φούφα: Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Παπάς, Σωτηριάδης, Σεκουλίδης, Αμαραντίδης, Ρέλκας, Κοντογουλίδης, Χάιτας (89΄ Πολυχρονίδης), Τοπάλης (78΄ Θεοδουλίδης), Βασσάκης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-4ος ΟΜΙΛΟΣ

Στυλίδα – Δωτιέας Αγιάς 0-1
Διγενής Νεοχωρίου -Μακεδονικός Φούφα 0-1
Αστέρας Καρδίτσας – Πύρασος Αγχιάλου 1-4
Ρεπό: Πυρσός Γρεβενών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΠΥΡΑΣΟΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ 13-1 6
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 4-0 6
3 ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ 2-1 4
4 ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 1-2 1
5 ΣΤΥΛΙΔΑ 0-1 0
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1-7 0
7 ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 0-9 0

-Την άνοδο παίρνουν οι 3 πρώτες ομάδες

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Μακεδονικός Φούφα-Δωτιέας Αγιάς
Πυρσός Γρεβενών-Διγενής Νεοχωρίου
Στυλίδα-Πύρασος Αγχιάλου
Ρεπό Αστέρας Καρδίτσας

1ος όμιλος
Πανθρακικός-Ιπποκράτης 3-2
Άρης Πετεινού-Βύρων Καβάλας 0-1
Ηρακλής Αμμουδιάς-Καμπανιακός 0-0
Ρεπό: Προσοτσάνη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 4
2 ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ 4
3 ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 4
4 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 3
5 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ 1
6 ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ ΔΡΑΜΑΣ 0
7 ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΞΑΝΘΗΣ 0

2ος όμιλος
Αναγέννηση Επανομής-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-2
Μελιτέας Μελίτης-Εθνικός Γιαννιτσών 1-1
ΑΟ Χανιώτης-Σβορώνος 1-1
Ρεπό: Αστέρας Τριποτάμου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΣΒΟΡΩΝΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 4
2 ΑΝΑΓ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ 4
3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ 3
4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 1
5 ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ 1
6 ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 1
7 ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ ΚΙΛΚΙΣ 1

3ος όμιλος
Θύελλα Κατσικά-ΑΕ Ξηροβουνίου 2-0
Αστέρας Πετριτή-ΑΟ Ν. Σελεύκειας 2-1
Απόλλων Πάργας-Καστοριά 0-1
Ρεπό: Αναγέννηση Στάνου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 6
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 6
3 ΑΝΑΓ. ΣΤΑΝΟΥ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ 3
4 ΚΑΣΤΟΡΙΑ 3
5 ΑΠΟΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ 0
6 ΝΕΑ ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ 0
7 ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ ΑΡΤΑΣ 0

5ος όμιλος
Πανγυθεατικός-Πανηλειακός 0-0
Πανθουριακός-Παλληξουριακός 1-1
ΑΟ Τσιλιβή-ΑΟ Πάτραι 0-3 α.α.
Ρεπό: Πανθυρεατικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΟ ΠΑΤΡΑΙ 6
2 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 4
3 ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ 2
4 ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ 2
5 ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 1
6 ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 0
7 ΤΣΙΛΙΒΗ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 0

6ος όμιλος
ΑΟ Χαλκίς-Κυπάρισσος Αντίκυρας 1-1
ΑΕ Μοσχάτου-Αίολος 4-0
Απόλλων Ευπαλίου-Τενεάτης Αθικίων 2-1
Ρεπό: Παναργειακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 6
2 ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ ΦΩΚΙΔΑΣ 3
4 ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ 2
5 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1
6 ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 0
7 ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 0

7ος όμιλος
ΑΟ Τυμπακίου-Βύζας Μεγάρων 0-0
Αστέρας Περάματος-Νίκη Σητείας 2-0
Απόλλων Αγ. Ιωάννη-Ελλάς Ποντίων 1-1
Ρεπό: Αγία Παρασκευή

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ 4
2 ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 4
3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3
4 ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 2
5 ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΧΑΝΙΩΝ  1
7 ΝΙΚΗ ΣΗΤΕΙΑΣ 0

8ος όμιλος
Ιάλυσος-Μαρκό 0-0
Πανσαμιακός-Ελλάς Σύρου 0-5
Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου-Αετός Λουτρών 2-1
Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ 4
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΙΟΥ 3
3 ΑΕΤΟΣ ΛΟΥΤΡΩΝ ΛΕΣΒΟΥ 3
4 ΙΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 2
5 ΓΣ ΜΑΡΚΟ 2
6 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
7 ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΣ 0