Καλές επιδόσεις των μικρών του ΖΕΥΣ στο Αλκαζάρ

Νέα  επιτυχία για  την  πρωταθλήτρια του  ακοντισμού Κόκκαλη  Αθανασία , η  οποία  αγωνιζόμενη στο  Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα  στίβου παίδων – κορασίδων στην  Λάρισα , κατέκτησε  το  χρυσό  μετάλλιο  στον  ακοντισμό  με  επίδοση  46,84 μέτρα. Ο αγώνας  αυτός  ήταν  ο  τελευταίος  της  αθλήτριας  για  την  φετινή  χρονιά , και  έκλεισε  με  τον  καλύτερο  τρόπο , αφού  αναδείχθηκε  πρώτη  στο Παν/νιο  πρωτ/μα Λυκείων με  Πανελλήνιο  ρεκόρ 50,32 μέτρα, πρώτη  στους Παν/νίους  αγώνες Νεανίδων , πρώτη στους Παν/νίους  αγώνες κορασίδων και  τρίτη  στους  Βαλκανικούς  αγώνες κορασίδων .

Η  ΠΛΕΞΙΔΑ  ΝΤΑΝΙΕΛΑ  αγωνιζόμενη  στην  σφυροβολία κατέκτησε  την  πέμπτη θέση  στο  αγώνισμά  της  με  επίδοση 50,80  μέτρα.

Ο  ΣΟΥΦΛΑΚΗΣ  ΠΑΥΛΟΣ   στο  δρόμο  των  100 μέτρων κατέκτησε  την έβδομη  θέση  με  καλό  χρόνο  11΄΄25 , επηρεασμένος  από  τον  πρόσφατο  τραυματισμό  του.

Ο ΜΠΙΧΤΑΣ  ΦΩΤΗΣ  στο άλμα τριπλούν  σημείωσε  ατομικό  ρεκόρ  13,72 μέτρα που  του  έδωσε   την  έβδομη  θέση .

Η ΔΙΑΜΑΝΤΗ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ , η ΔΙΑΜΑΝΤΗ  ΡΑΦΑΗΛΙΑ  και ο ΜΠΡΑΧΟΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ που  επίσης  αγωνίσθηκαν  στην  σφυροβολία  και  τον  ακοντισμό  ,για  λίγο  δεν  μπόρεσαν  να  περάσουν  στους  τελικούς  των  αγωνισμάτων  τους , το  μέλλον  όμως  τους ανήκει.

Επόμενη  αγωνιστική συνάντηση  για  τους  αθλητές  του  ΓΑΣ  ΖΕΥΣ  ,είναι  το  Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα  στίβου  Ανδρών – Γυναικών που  θα  διεξαχθεί  το  ερχόμενο  Σαββατοκύριακο  19-20 Ιουλίου  στην  Αθήνα  και στο  οποίο θα  συμμετάσχουν  όλοι  οι  πρωταθλητές  του .