Κύπελλο ΕΠΣΤ/ Πέρασε το Πετρωτό 2-1 την Τζούρτζια ( φωτό)

Στην Β φάση του κυπέλλου πέρασε η ομάδα του Πετρωτού, κερδίζοντας την Τζούρτζια 2-1στο γήπεδο της Ράξας. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, αλλά τα καλύτερα τα «κρατούσαν» για το τέλος. Τα τρία γκολ μπήκαν μαζεμένα, αφήνοντας τους φιλάθλους των δύο ομάδων σε αγωνία. Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, αλλά τους έλειπε το γκολ στην τελική προσπάθεια. Κάτι που κατάφεραν οι αντίπαλοι στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 75΄ο Ρίζος με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το 0-1. Ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Αναστασίου με σουτ στην κίνηση «έγραψε» το 0-2. Στο 82΄ο Ντέρης με προβολή μείωσε σε 1-2.

Και στο 87΄ο Πράτας έπειτα από φάουλ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Α.Ο Τζούρτζια: Ιωαννόπουλος,Ζαραμπούκας,Ντέρης,Αργυρόπουλος,Μπακάλης,Κιουρτσάι,Βλησσάρης, Ντίνος,Χαρίσης,Πράτας,Ραπάι.

Έπαιξαν και οι: Λουλές, Τεντολούρης,Ζωγράφος.

Πετρωτό: Μπέλτσιος,Αθανασίου,Σακαρίκος,Τασούλας,Κουτσοδήμος,Αναστασίου,Ζαχόπουλος,Φλούλης,Ρίζος,Μπορνόβας,Καρανάσιος.

Έπαιξαν και οι: Ζήκος,Πλατής,Πούλιος.