Με το δεξί η Κ15,με το αριστερό η Κ17 των μικτών ΕΠΣΤ

Ξεκίνησε το πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων Κ-15 και Κ-17
περιόδου 2021/2022 με τις μικτές των ΕΠΣ.

Η Κ15 ΕΠΣ Τρικάλων επικράτησε 3-1 της ΕΠΣ Θεσπρωτίας. Δύο γκολ σημείωσε ο Μαυρογιάννης κάνοντας το 2-1 και 3-1. Προηγήθηκαν οι Τρικαλινοί με τον Αγγελάκη, ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι και ήρθαν τα άλλα δύο γκολ. Πολύ καλή εμφάνιση από τους παίκτες της μικτής Τρικάλων.

Η σύνθεση (Ψύχος) Λαζαρίνας, Γκοτζάι, Θώμος, Σταμούλης, Τουτούκης, Παπαβασιλείου, Μαυρογιάννης, Παπαευθυμίου,Αγγελάκης,Ψύρρας,Οικονόμου.
Έπαιξαν και οι Ζήκος,Σατρατζέμης,Σιούτας,Παπαβασιλείου,Θώμος,Τσακνάκης

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ15

Ρεπό: Κέρκυρα
Τρίκαλα – Θεσπρωτία 3-1
Ήπειρος – Λάρισα 1-1
Άρτα – Πρέβεζα Λευκάδα 1-2

Η Κ17 ΕΠΣ Τρικάλων ηττήθηκε με 2-0 από την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα καθώς οι Τρικαλινοί έπαιξαν καλά, έχασαν ευκαιρίες να προηγηθούν με τους Πρεβέντη και Γερεντέ αλλά στο τέλος του ημιχρόνου δέχθηκαν γκολ κόντρα στην ροή του παιχνιδιού. Στην επανάληψη δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα από αδράνεια στην άμυνα και το ματς μετά ήταν δύσκολο να ανατραπεί.

Η σύνθεση (Ψύχος) Μπαρούτας, Τρικάλης, Μαλακασιώτης, Σκαρλέας, Σακελλάρης,Τσάτσος,Γερεντές,Λιακόπουλος,Πρεβέντης,Γραμματικός,Παπαγεωργίου.