MENT-AO Τρίκαλα στην 1η φάση του κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της 1ης αγωνιστικής της Α Φάσης των αγώνων του κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ. Η ομάδα του ΑΟ Τρίκαλα, κληρώθηκε να αγωνιστεί σε νοκ άουτ ματς στη Θεσσαλονίκη με την ΜΕΝΤ στις 21 Σεπτεμβρίου.

Ο νικητής του αγώνα θα περάσει χωρίς να αγωνιστεί στην 3η αγωνιστική της Α φάσης του κυπέλλου.

 Στην Αφάση συμμετέχουν 37 σωματεία της ΓΕθνικής κατηγορίας ανδρών και 36 σωματεία της ΒΕθνικής κατηγορίας ανδρών σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχής χωρισμένοι σε βορρά και νότο

1η Αγωνιστική 21/09/2022 

Γ’ Εθνική

1η αγωνιστική

Νότος

Ελευθερία Μοσχάτου (περνάει άνευ αγώνος)

1 ΑΟΚ Χαλανδρίου – Αργοναύτης Τρίγλιας/Ραφήνας
2 Νήαρ Ηστ – ΑΟ Δάφνης
3 Εργοτέλης – Νίκη Αμαρουσίου
4 Γαλήνη – Κρόνος Αγίου Δημητρίου
5 Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού – Γλαύκος-Έσπερος
6 ΚΑΠ – Ηλιούπολη
7 Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Ερμιονίδας
8 Κορωπί – Καλαμάτα ’80
9 Μελίσσια – Δίων Κυπαρισσίας

Βορράς

10 Διγενής Λακ. – ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας
11 ΚούΠα Κιλκίς – ΚΑΟΔ
12 ΓΑΣ Βασιλικών – Καστοριά
13 Αλμυρός – Ανατόλια
14 Σοφάδες – Ρούπελ
15 Τιτάνες Παλαμά – Ελπίς Αμπελοκήπων
16 IBC – Όλυμπος Κορδελιού
17 ΜΕΝΤ – ΑΟ Τρίκαλα
18 Εθνικός Κοζάνης – Νίκαια 2012

2η αγωνιστική (νικητές – νικητές)

Νότος

36. 6 – 8
37. 4 – 1
38. 2 – 3
39. 5 – 7
40. 9 – Ελευθερία Μοσχάτου

Βορράς

17 (περνάει άνευ αγώνος)

41. 12 – 18
42. 10 – 16
43. 15 – 11
44. 13 – 14

3η αγωνιστική (νικητές – νικητές)

54. 39 – 37 (Νότος)
55. 40 – 38 (Νότος)
56. 42 – 41 (Βορράς)
57. 44 – 43 (Βορράς)
58. 36 (Νότος) – 17 (Βορράς)

 

Β’ Εθνική – 1η αγωνιστική:

Νότος

ΑΕΝΚ (περνάει άνευ αγώνος)

19 Πρωτέας Βούλας – Μύκονος
20 Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός
21 Πανιώνιος – ΟΦΗ
22 Ηλυσιακός – Μίλωνας
23 Δούκας – Αχαγιά 82
24 Φανάρια – Ένωση Ιλίου
25 Πανελευσινιακός – ΑΟΠΦ
26 Πεύκη – Παγκράτι
27 ΕΦΑΟΖ – Έσπερος Καλλιθέας

Βορράς

ΧΑΝΘ (περνάει άνευ αγώνος)

28 Ευκαρπία – ΑΓΣΙ
29 Έσπερος Λαμίας – Γέφυρα
30 Νίκη Βόλου – Βίκος
31 Σταυρούπολη – Αναγέννηση Καρδίτσας
32 Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας
33 Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ
34 Ερμής Λαγκαδά – Τrikala Basket
35 Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας

2η αγωνιστική (νικητές – νικητές):

Νότος

45. 20 – 19
46. 21 – 23
47. 26 – 22
48. 25 – 27
49. 24 – ΑΕΝΚ

Βορράς

35 (περνάει άνευ αγώνος)

50. 31 – ΧΑΝΘ
51. 32 – 28
52. 33 – 34
53. 30 – 29

 

Β’ Φάση

Συμμετέχουν:

16 ομάδες από Α2
9 ομάδες από Β’
5 ομάδες από Γ’

1η αγωνιστική

49 (περνάει άνευ αγώνος)

59. 53 – Πανερυθραϊκός
60. Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης
61. 55 – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
62. Ερμής Σχηματαρίου – Ψυχικό
63. 54 – Αίας Ευόσμου
64. 56 – Καβάλα
65. 46 – Κόροιβος
66. 58 – 48
67. Παπάγος – Μαρούσι
68. 45 – ΑΟ Αγρινίου
69. Ομάδα Β’ Εθνικής – ΓΣ Ελευθερούπολης
70. 50 – Τρίτων
71. 51 – 52
72. 47 – ΝΕΜ
73. 57 – Αμύντας

2η αγωνιστική

74. 49 – 73
75. 66 – 61
76. 71 – 69
77. 60 – 70
78. 65 – 72
79. 67 – 68
80. 63 – 64
81. 62 – 59

3η αγωνιστική

82. 80 – 75
83. 77 – 81
84. 74 – 78
85. 79 – 76