Μόνο μαθηματικές ελπίδες έχει η Καλαμπάκα

Ο Α Ο Καλαμπάκας ηττήθηκε από την Μελίκη Ημαθίας και πολύ δύσκολα θα παραμείνει στην Γ Εθνική διατηρώντας μαθηματικές ελπίδες και έχοντας και ματς περισσότερο καθώς την προτελευταία αγωνιστική θα έχει ρεπό. Βαριά εντός έδρας οι Ίκαροι από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΓΑΣ Μελίκη-Α Ο Καλαμπάκας 55-46
 
Δεκάλεπτα: 13-12, 27-22, 45-37, 55-46
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16(3), Μαυρίδης Β. 8(1), Κυριακού, Σαζακλίδης 11(1), Λέφας 4, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 5(1), Κοτζαμπάσης 11(1), Εσερπόγλου, Λαπατούρας, Ρογγότης.
Α Ο Καλαμπάκας (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 5, Μπαλωμένος, Τούλας, Σπανός, Γαϊτανίδης 6, Παουλεάνου, Σούλκο 10(2), Γκαντιάς 9, Οικονόμου, Παπακώστας 7, Κιουρτζίδης 9.

Ικαροι  -ΠΑΣ Γιάννινα 58-84
 
Δεκάλεπτα: 15-20, 33-43, 50-64, 58-84
Ίκαροι   (Σδράκας): Μέξης 13, Μπαρμπαρούσης, Κολοτσιος Α. 14(3), Βλάχος 3, Κολότσιος Β. 6(1), Αργύρης, Χατζής, Θεοδώρου, Τζιοβάρας, Φούντας 19(1), Στάνκοβιτς 3(1)
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 10, Πανάρας 22(3), Μουζακίτης, Τσίρμπας-Αναγνώστου, Πρέντζας 7, Καραγκιολίδης 14, Μάντζιος Π., Μάντζιος Δ 21, Πάτρας 7, Πανταζής 3(1), Πιστιόλης, Γιωτάκης

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας 90-61
ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟ Καλαμπάκας 55-48
Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας 64-72
Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας 83-43
Ικαροι -ΠΑΣ Γιάννινα 58-84
Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-59

Ρεπό: Μαντουλίδη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πρωτέας Γρεβενών 41 (19-3)
2. ΠΑΣ Γιάννινα 41 (19-3)
3. Δόξα Λευκάδας 40 (18-4)
4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 38 (16-6)
5. Ικαροι  33 (11-11)
6. Ολυμπιακός Βόλου 33 (10-13)
7. Τιτάνες Παλαμά 32 (10-12)
8. Μαντουλίδης 30 (9-12)
9. Εύαθλος Πολυκάστρου 30 (9-12)
10. ΓΑΣ Μελίκης 30 (8-14)
11. Α Ο Καλαμπάκας 30 (7-16)
12. ΑΟΚ Βέροιας 27 (5-17)
13. Νικόπολη Πρέβεζας 24 (2-20)

 

Η προτελευταία αγωνιστική (25η, 5/5)

ΑΟΚ Βέροιας-ΓΑΣ Μελίκης
Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά
ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών
Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι
Μαντουλίδης-Ολυμπιακός Βόλου

Ρεπό: Α Ο Καλαμπάκας

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλαμπάκα-ΑΟΚ
Μελίκη-Δόξα Λευκάδας
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη
Τιτάνες Παλαμά-ΠΑΣ Γιάννινα
Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος
Ίκαροι-Μαντουλίδης
Ρεπό ΑΟΚ Βέροιας