Νέα διεθνή επιτυχία με Σικοβέλα ο ΣΟΑΤ

Σπουδαία επιτυχία για τον αθλητή του ΣΟΑΤ Μιχάλη Σικοβέλα   καθώς κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στο Διεθνές Βαθμολογούμενο G1 τουρνουά της Αυστρίας το «G1 Austrian Open 2018» με την συμμετοχή 900 περίπου αθλητών από όλο τον κόσμο.
Στο δρόμο για τον Τελικό ο Σικοβέλας κέρδισε κατά σειρά Αυστραλό ,Ιταλό, Γερμανό και τελικό με τον Πορτογάλο όπου ηττήθηκε οριακά (8-7).
Ο Σικοβέλας έδειξε την κλάση του σε 4 διεθνείς αγώνες και φανερώνει την διαρκή του πρόοδο, απόρροια της σπουδαίας δουλειάς που γίνεται στον ΣΟΑΤ.
Κάθε άλλο παρά τυχαίο είναι οι συνεχόμενες διεθνείς και πανελλήνιες επιτυχίες των αθλητών , που είναι πολλές και με διαφορετικούς αθλητές.
Περηφάνια για τον Σικοβέλα που έχει σταθεροποιήσει την απόδοση του και μας χαρίζει συνεχόμενες σπουδαίες επιτυχίες.