Νέο Πανελλήνιο μετάλλιο ο Ποδηλατικός Τρικάλων με τον Περικλή Λαγό

Άλλη μια Πανελλήνια επιτυχία για τον Ποδηλατικό Σύλλογο Τρικάλων. Στην Ρόδο και στο Πανελλήνιο δρόμου, στο αγώνισμα της  ατομικής χρονομέτρησης της κατηγορίας παίδων, ο Περικλής Λαγός τερμάτισε στην 3η θέση με χρόνο 24.10.427. Θυμίζουμε ότι ο Περικλής Λαγός ήταν 2ος Πανελληνιονίκης πριν λίγες μέρες στην ορεινή ποδηλασία (ΜΤΒ). Eίναι επίσης το τρίτο μετάλλιο σε ισάριθμα πανελλήνια πρωταθλήματα στην κατηγορία παίδων για τον συγκεκριμένο αθλητή.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας στο ΜΤΒ , Κώστας Τσατσαρώνης, τερμάτισε στην 18η θέση με χρόνο 25.13.896.
Ενώ ο Νίκος Ποτήρης στην 25η θέση με 25.28.310 και ο Δημήτρης Σιδέρης στην 32η θέση με 26.17.440.

3. Αγγελάκη Γλυκερία (ΠΟ Χανίων Τάλως) 27:03.401

Οι αγώνες ξεκίνησαν την Παρασκευή 24/7 και ολοκληρώνονται την Κυριακή 26/7 στις κατηγορίες Νέων Ανδρών, Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων.