Παναχαϊκή-Α Ο Τρίκαλα 2-1 / Λύγισαν στο τέλος

Παρουσία 500-600 περίπου φιλάθλων (ανάμεσα τους και περίπου 20 οπαδών των Τρικάλων), διεξήχθη η αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Α Ο Τρίκαλα για την 11η αγωνιστική στην φουτμπολ λιγκ.
Πριν τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της Παναχαϊκής Θόδωρου Σαρμά που «έφυγε» πρόσφατα από τη ζωή.
Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία, τα Τρίκαλα έπαιξαν καλά αμυντικά, ισοφάρισαν το σε βάρος τους πρώτο γκολ, αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα στο 82΄και βλέπουν πλέον την επόμενη αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Λάρισας εντός έδρας.

Μονόλογος το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα της Παναχαϊκής η οποία είχε ευκαιρίες και ευτύχησε να σκοράρει με πέναλτι στο τέλος του ημιχρόνου , μια άτυχη στιγμή για τα Τρίκαλα καθώς για ελάχιστο χρόνο δεν κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με θετικό αποτέλεσμα.

Στο 7΄σουτ ο Κυνηγόπουλος η μπάλα πέρασε δίπλα από την Τρικαλινή εστία.
Στο 16΄δοκάρι είχε η Παναχαϊκή σε κεφαλιά του Τσελεπίδη μετά από κόρνερ του Κολ.
Στο 18΄ οι αμυντικοί του ΑΟΤ, πρόλαβαν τον Κολ ο οποίος ήταν σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή.
Στο 25΄ νέα φάση η Παναχαϊκή με τακουνάκι του Ελευθεριάδη έδιωξε η Τρικαλινή άμυνα.
Στο 28΄πάλι ο Ελευθεριάδη σε φάση έκανε το σουτ η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.
Στο 31΄σέντρα ο Κολ , κεφαλιά ο Αργυρόπουλος, μπλόκαρε ο Ταϊρης.
Στο 40΄ σέντρα ο Αργυρόπουλος και ο Ταϊρης πρόλαβε τον Ελευθεριάδη πριν προλάβει να μπει με την μπάλα στο τέρμα.
Στο 44΄η Παναχαϊκή κέρδισε πέναλτι με τον Κυνηγόπουλο ο οποίος δέχθηκε μαρκάρισμα στην περιοχή από τον Συριόπουλο και ο διαιτητής Τσοπουλίδης έδειξε πέναλτι.
Στο 45΄το 1-0. Ο Ελευθεριάδης ευστόχησε από τα 11 βήματα και άνοιξε το σκορ για την Παναχαϊκή.

Καλύτερα στην επανάληψη τα Τρίκαλα, κατάφεραν να ισοφαρίσουν αλλά δέχθηκαν δεύτερο γκολ οκτώ λεπτά πριν το τέλος και δεν πήραν τίποτα από αυτό το ματς καθώς δεν άντεξαν μέχρι το τέλος στην πίεση της Παναχαϊκής.

Στο 51΄νέα ευκαιρία η Παναχαϊκή. Ο Ταϊρης όμως έκανε σωτήρια επέμβαση στο σουτ του Σταματόπουλου.
Στο 61΄το 1-1. Ισοφάρισαν τα Τρίκαλα με τον Συμελίδη. Ο Καπός του έδωσε την μπάλα και ο επιθετικός του ΑΟΤ με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στην πρώτη ουσιαστικά επιθετική ενέργεια στο ματς από πλευράς Α Ο Τρίκαλα.
Στο 68΄σε καλή θέση ο Κυνηγόπουλος αστόχησε.
Στο 78΄ ο Ταϊρης διάβασε την φάση, βγήκε από την εστία του και πρόλαβε τον επερχόμενο Μπαστακό.
Στο 82΄το 2-1. Σκόρερ ο Λουμπαρδέας για τους γηπεδούχους . Έκανε την προβολή στην περιοχή μετά από κόρνερ του Καρατσανάκοφ από την δεξιά πλευρά.

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Σταμόπουλος, Πλέγας (81΄Μωραϊτης), Αργυρόπουλος, Ελευθεριάδης (70΄Καρατσανάκοφ), Κολ (70΄Παπατόλιος), Μπαστακός, Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος, Τσελεπίδης.

Α Ο Τρίκαλα ( Γράφας) : Ταϊρης Πάνος, Γκότοβος, Συριόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Τσιάρας, Τσιμίκας (57΄Γκατσολάρι), Γκουγκούδης, Συμελίδης, Καπός, Σταματάκος (60΄Κούλπας)

Διαιτητές: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)- Μπορτζοβίτης (Κορίνθου)- Κιλικιώτης (Ξάνθης). 4ος Πουλικίδης (Δράμας).

Κίτρινες κάρτες: Τσελεπίδης (Παναχαϊκή), Τσιμίκας (Α Ο Τρίκαλα), Λουμπαρδέας (Παναχαϊκή), Τσιάρας (Α Ο Τρίκαλα), Αργυρόπουλος (Παναχαϊκή), Παπατόλιος (Παναχαϊκή), Καπός ( Α Ο Τρίκαλα)