Πανελληνιονίκης ο Κώστας Νάκος στα 400 εμπόδια

Για ακόμη μια φορά, ο πρωταθλητής του Γ Σ Τρικάλων, Κώστας Νάκος,  κατέκτησε χρυσό μετάλλιο σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Είναι η 5η σερί σεζόν που ο Κώστας Νάκος κατακτά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στο συγκεκριμένο αγώνισμα και γράφει την δική του ιστορία στον χώρο των Πανελληνίων πρωταθλημάτων.Στα 400 εμπόδια στους αγώνες της Πάτρας, υπερασπίστηκε τον τίτλο του, αφού τερμάτισε σε 51.55 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Καλή παρουσία και από τον Δημήτρη Λεβαντίνο (ΓΣ Ηλιούπολης), που πέτυχε 52.29 και δείχνει να βρίσκει και πάλι το ρυθμό του, αφού ξεπέρασε το ατομικό του ρεκόρ. Η τριάδα έκλεισε με τον Κώστα Κουτράκο (Ολυμπία Πάτρας), που τερμάτισε σε 52.29. Μετά τον αγώνα, ο Κώστας Νάκος δήλωσε :

«Κατέκτησα άλλη μια νίκη, άλλο ένα μετάλλιο στους πανελλήνιους αγώνες και ήταν το μόνο κίνητρο  φέτος. Αυτή ήταν η δεύτερη κούρσα της χρονιάς και από 53.07 φέτος  κατέβηκα στα 51.57 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ήταν μια κούρσα καθαρά τακτικής. Αν γίνουν Βαλκανικοί θα ήθελα να πάω»