Πανελληνιονίκης στους εφήβους ο παλαιστής Ηλίας Ζαϊράκης του ΣΒΑ Τρικάλων

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 55 κιλών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης εφήβων -νεανίδων που διεξήχθη στις  Σέρρες κατέκτησε ο Τρικαλινός πρωταθλητής του ΣΒΑ Τρικάλων, Ηλίας Ζαϊράκης και αναδείχθηκε Πανελληνιονίκης στην κατηγορία του.

Παρά το γεγονός ότι ο Ζαϊράκης είναι ακόμη στην ηλικιακή κατηγορία παίδων, έδειξε τις μεγάλες του δυνατότητες παλεύοντας με εφήβους και κατέκτησε την πρωτιά.

» Ευχαριστώ τον πατέρα μου και προπονητή μου Δημήτρη Ζαϊράκη που με βοήθησε να φτάσω στην 1η θέση» δήλωσε ο νεαρός πρωταθλητής.

Ο ΣΒΑΤ τον συγχαίρει κάνοντας λόγο για έναν αθλητή με ψυχή με το μέλλον να είναι μπροστά του για ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες.

Ο Εθνικός αναδείχθηκε πρωταθλητής σύλλογος καθώς συγκέντρωσε 71β.. Στη δεύτερη θέση βρέθηκαν οι Λεωντίδες με 60β. και στην τρίτη ο ΠΑΟΚ με 50β..

Οι αγώνες εκτός από τους Πανελλήνιους τίτλους αποτελούν και κριτήριο για την συγκρότηση των προεθνικών ομάδων.