ΠΑΙΔΙΚΟ/ Η ΑΕΤ 2-1 τον ΑΟΤ και πέρασε δεύτερη

Η ΑΕΤ νίκησε για το παιδικό πρωτάθλημα τον Α.Ο. Τρίκαλα 2-1 με ανατροπή και πέρασε στη δεύτερη θέση.

Οι παίκτες του Θανάση Τέγου με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφεραν να πάρουν τους βαθμούς της νίκης, αφού βέβαια οι «κυανέρυθροι» έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Κατσαντώνη. Ο νεαρός παίκτης είδε την δεύτερη κίτρινη από την διαιτητή του αγώνα και προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες της φιλοξενούμενης ομάδας.
Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν στο σκορ 0-1 ‘έπειτα από ωραίο σουτ του Κατσαντώνη 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΤ εκμεταλλεύτηκε τα κενά που έφερε η απουσία του Κατσαντώνη και στο 70΄ο Καίκης με σουτ έκανε το 1-1. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Αλεξανδρής με ωραία ατομική προσπάθεια «άδειασε» την άμυνα και με πλασέ διαμόρφωσε το 2-1.
ΑΕΤ: Παπίας,Κονήμη,Τσιρογιάννης,Δρόσος,Περιστέρης,Μαγκούτης,Καϊκης,Ζωγράφος,Ζαϊμι,Αλεξανδρής,Παπαγεωργίου
Α.Ο.Τ: Αρσένης,Γκαραβέλας,Έξαρχος,Κοθράς,Γκούμας,Ζορμπάς,Μπακατσής,Κογιάννης,Μπέγκο,Γκόγκας,Κατσαντώνης