Πέρασε με φιλική νίκη και από την Φιλιππούπολη ο ΑΟΤ

Ένα ακόμη θετικό δείγμα γραφής για την ομάδα του Α Ο Τρίκαλα. Μετά τον αγώνα με τον Λεβαδειακό, η Τρικαλινή ομάδα αντιμετώπισε και νίκησε σε αγώνα προετοιμασία και τον Απόλλωνα Λάρισας στην Φιλιππούπολη. Η ομάδα δείχνει να βαδίζει σε καλό δρόμο.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΑΟΤ πήρε το προβάδισμα όταν από σέντρα του Ντόση ο Παπαγεωργίου με σουτ πέτυχε το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Περικλής Αμανατίδης χρησιμοποίησε μόλις 15 ποδοσφαιριστές σε αυτό το ματς. Η ομάδα είχε κατά διαστήματα καλές στιγμές αλλά και πράγματα που πρέπει να διορθώσει, φυσιολογικά όλα για την εποχή της προετοιμασίας στην οποία βρίσκεται.

Επόμενο φιλικό με τον Α Σ Μετέωρα την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου, στις 18.00 στην Καλαμπάκα.

Απόλλων Λάρισας: Γκέκας, Κούλπας (30′ Καψάσκης), Σουλιώτης, Καρατάσιος, Καμπέρης, Βαγενάς, Χατζής, Ναζίμ, Λύταινας, Γκουστάβο, Σιφναίος. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Νύκταρης, Γκουντρουμπής, Μπρέμπος, Γεωργακόπουλος, Κουρτεσιώτης.
Α Ο Τρίκαλα: Ζαρόπουλος (46′ Γιακουμής), Σανδραβέλης, Ντόσης, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Παπαγεωργίου, Ριζογιάννης, Άλεξιτς (46′ Τσίπρας) Πελάεθ (62′ Λώττας), Σταματής (62′ Νικλητσιώτης), Γρηγορόπουλος.