Πυργετός-Καστράκι 1-3 με ανατροπή (φωτό)

Με το διπλό «έφυγε» η ομάδα του Καστρακίου, από τον Πυργετό κερδίζοντας 3-1 την τοπική ομάδα, σε ένα παιχνίδι που δεν έλειψε σχεδόν τίποτα…Γκολ, δυναμικές μονομαχίες, κόκκινη κάρτα για εξύβριση καθώς και ένταση μετά το τέλος του αγώνα.

Στο 8΄ ο Μπαούτης έκανε το σουτ η μπάλα από τα δοκάρια του Ιακωβάκη.

Στο 13΄ο Νικολούσιος προσπάθησε να κάνε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αδύναμο, κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα.

Στο 30΄ μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους. Ο Γραβάνης έπαιξε το ένα δύο με τον Αλμπάνη, ο τελευταίος έπιασε το συρτό σουτ Ιακωβάκης έδιωξε με τα πόδια.

Στο 33΄ο Πυργετός άνοιξε το σκορ. Ο Δερμάνης έκανε την κάθετη μπαλιά στον Νικολούσιο και ο επιθετικός των γηπεδούχων ψύχραιμα και με ωραίο σουτ το 1-0.

Το Καστράκι αντέδρασε και στο 40΄έφερε το ματς στα ίσα. Ο Μυλωνάς  έβγαλε την σέντρα από την δεξιά πλευρά και ο Γραβάνης με ωραία κεφαλιά «έγραψε» το 1-1, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και στο 54΄είχαν  καλή ευκαιρία να πετύχουν δεύτερο γκολ, σε ατομική προσπάθεια του Αλμπάνη με τον Ιακωβάκη όμως να αποκρούσει το σουτ.

Στο 56΄ο Πυργετός έμεινε με δέκα παίκτες στον αγωνιστικό χώρο. Ο Πάτρας «έπιασε» κουβέντα με την κερκίδα, ρίχνοντας «μερικά Γαλλικά»… Με τον διαιτητή να του δείχνει την κόκκινη κάρτα για εξύβριση.

Στο 72΄ο Αλμπάνης με ωραία ατομική προσπάθεια από την αριστερή πλευρά, ξέφυγε από τον προσωπικό του αντίπαλο και από πλάγια θέση «έστειλε» τη μπάλα στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα του Πυργετού για το 1-2.

Στο 75΄σουτ του Μπαούτη άουτ.

Στο 78΄ο Μπαούτης έβγαλε την κάθετη μπαλιά, ο Αλμπάνης απέφυγε τον αμυντικό και με ωραίο πλασέ σημείωσε το 1-3.

Και στις καθυστερήσεις ο Φασούλας προσπάθησε για το σουτ, με τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

Πυργετός( Πάτρας): Ιακωβάκης, Βελιτζέλος (46΄Ντόκος) ,Παπαχρήστος, Ψωμίδης, Πάτρας, Παπαδόπουλος (51΄Φασούλας) Πισκόϊας, Δερμάνης, Νικολούσιος (67΄Παλαύρας), Τζάρντο, Μπαλάφας (77΄Καραλής).

Καστράκι(Αλμπάνης): Κομποδιέτας, Αλμπάνης (83΄Μπουτίνας), Μυλωνάς, Μπαλογιάννης, Τσιαντούλας, Μπαούτης, Κρίτσας (46΄Γκόβαρης), Σικόλας (85΄Μπλούτσος), Γραβάνης, Ρόμπος (80΄Σιούτας),Γιάννης.