Πυργετός-Πηγή 0-0 (Φωτό)

Παιχνίδι με δύο όψεις στο γήπεδο του Πυργετού, ανάμεσα στην τοπική ομάδα  και την Πηγή. Έληξε 0-0 και  οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που είχαν απώλειες δύο βαθμών στην μάχη της πρώτης θέσης από τον Διγενή ο οποίος πάντως και αυτός είχε ισόπαλο αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο το θέαμα κακό, με πολλά νεύρα , δυνατό ματς και αρκετές κάρτες. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι θεαματικά αλλά η ένταση στις δύο ομάδες ήταν εμφανής όπως και οι λιγοστές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να κρίνουν το παιχνίδι. Όμως οι παίκτες  ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Η Πηγή μπήκε πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά και ο Περέιρα με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 6΄οι αμυντικοί της Πηγής  υπέπεσαν σε λάθος, ο Φασούλας πήρε την μπάλα και έκανε το σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 16΄ο Νικολαρέας το σουτ απελπιστικά άουτ.

Στο 24΄ο Φασούλας εκτέλεσε το φάουλ ψηλά άουτ η μπάλα.

Στο 44΄ σε αντεπίθεση του Πυργετού ο Φασούλας κουβάλησε την μπάλα για αρκετά μέτρα αλλά στη  τελική σουτ δεν είχε δύναμη με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει ψηλά άουτ.

Στο 60΄ ο Ξαγαράς έκανε την κεφαλιά ο Ιακωβάκης μπλόκαρε άνετα.

Στο 63΄ ο Μπλέτσας έβγαλε τη σέντρα ο Λάππας από καλή θέση έπιασε την κεφαλιά με τον Ιακωβάκη να πιάνει άνετα την κεφαλιά.

Στο 65΄σουτ του Φασούλα άουτ.

Στο 77΄η Πηγή είχε την ευκαιρία να πάρει το ματς . Ο Μπλέτσας έβγαλε τη σέντρα  ο Ντόσας από την μικρή περιοχή έκανε το πλασέ με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 85΄ο Δάσσιος από κοντά με σουτ στη κίνηση έστειλε τη μπάλα πάνω στον Ιακωβάκη.

Ενώ στο 87΄οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να κλέψουν τους τρεις πόντους της νίκης.  Η άμυνα της φιλοξενούμενης ομάδας δεν συνεννοήθηκαν σωστά με αποτέλεσμα η μπάλα να πάει πάνω στον αμαρκάριστο Φασούλα, ο τερματοφύλακας ήταν  εκτός θέσης με τον επιθετικό του Πυργετού να πιάνει τα ευθύβολο σουτ και  την μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι.

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ

Πυργετός (Πάτρας Ξεν.): Ιακωβάκης, Ντόκος, Παπαχρήστος, Πάτρας, Τσάκαλος (49΄Ψωμίδης), Παπαδόπουλος, Μπαλάφας, Δερμάνης, Φασούλας (89΄Ζορμπάς), Καραλής (75΄Φραγκούλης), Κοθράς(78΄Μπουλογεώργος).

Πηγή (Ευαγγέλου Σπ.) : Αγγέλης,Ντόσας,Δάσσιος, Παπαθανασίου (46΄Μαγουλιώτης), Λεγάκης, Μπλέτσας, Περέϊρα( 75΄Ξαγαράς Κ),Μαντζώρος, Λάππας (80΄Ξαγαράς Κ) ,Ξαγαράς, Νικολαρέας.