Το πρόγραμμα του ΕΡΤ Sports

Το νέο, αποκλειστικά αθλητικό κανάλι της δημόσιας ραδιοτηλεόρασης,  ΕΡΤ Sports HD,κάνει την επίσημη πρεμιέρα του στις 06:00 το πρωί του Σαββάτου 9 Φεβρουαρίου 2019. 

Μέσα από τις συχνότητες του νέου καναλιού, η ΕΡΤ φέρνει σε καθημερινή βάση, 24 ώρες το 24ωρο, το πιο πλούσιο αθλητικό περιεχόμενο, ελεύθερα, χωρίς περιορισμούς και αποκλεισμούς, για όλους τους Έλληνες πολίτες και για όλα τα αθλήματα.

Για τη λήψη της εκπομπής του καναλιού δεν απαιτείται επανασυντονισμός των τηλεοπτικών δεκτών, καθώς αυτό θα εκπέμπει αυτόματα από τις συχνότητες που κατέχει η ΕΡΤ HD.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΣΑΒΒΑΤO 9/2/19
06:00 BAYERN TV 37 LEVERKUSEN – BAYERN
08:30 ROMA TV 36 ROMA – MILAN
11:15 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΡΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ε) (03/02/19)
13:00 ΠΟΛΟ CHAMPIONS LEAGUE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ –ΓΙΟΥΓΚ (Μ) (6/2/2019)
14:00 ΠΟΛΟ Α1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΧΙΟΣ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Ζ)
15:30 BAYERN 37 TV MAGAZINO
16:00 CITY TV 38 MAN CITY- ARSENAL
19:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΞΑΝΘΗ- ΛΑΜΙΑ (Ζ)
20:55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 BARCA TV 64 BARCELONA – REAL M.
01:00 CITY TV 38 MAN CITY – ARSENAL
04:00 ΠΟΛΟ CHAMPIONS LEAGUE
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΓΙΟΥΓΚ (Ε) (6/2/19)
05:00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ (14/10/1994) (1652)
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/2/19
06:00 JUVENTUS TV 36 JUVENTUS – PARMA
09:00 BARCA TV 63 BARCELONA – VALENCIA
12:00 CITY TV 39 EVERTON – MAN CITY
15:00 BARCA TV 64 BARCELONA – REAL
18:00 JUVENTUS 36 MAGAZINO
18:15 SUPERLEAGUE DAY
19:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ζ)
20:55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
01:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΞΑΝΘΗ – ΛΑΜΙΑ (Ε) (09/02/19)
03:00 BAYERN 37 MAGAZINO
03:30 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 1η ΜΕΡΑ (Ε) (09/02/19)
05:00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΘΩΜΑΣ ΜΑΥΡΟΣ (68138)
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/2/19
06:00 BARCA TV 64 BARCELONA – REAL
09:00 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 1η ΜΕΡΑ (Ε) (09/02/19)
10:30 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 2η ΜΕΡΑ (Ε) (10/02/19)
12:00 ΒΟΛΕΪ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ (Ε)
(10/02/19)
14:00 SPORTS.DOC 100 ΧΡΟΝΙΑ ΧΑΝΘ, 100 ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) (10/02/19)
16:00 BASKET ALL STAR GAME
GREEK STARS – REST OF THE WORLD (E) (10/02/19)
19:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΛΑΡΙΣΑ (Ζ)
20:55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 1η ΜΕΡΑ (Ε) (09/02/19)
23:30 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 2η ΜΕΡΑ (Ε) (10/02/19)
01:00 SPORTS.DOC 100 ΧΡΟΝΙΑ ΧΑΝΘ, 100 ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) (10/02/19)
03:00 BASKET ALL STAR GAME
GREEK STARS – REST OF THE WORLD (E) (10/02/19)
ΤΡΙΤΗ 12/2/19
06:00 ΒΟΛΕΪ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ (Ε) (10/02/19)
08:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ε) (10/02/19)
09:45 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΞΑΝΘΗ – ΛΑΜΙΑ (Ε) (09/02/19)
11:30 AJAX TV 31 FEYENORD – AJAX
14:00 BARCA TV 64 BARCELONA – REAL
17:00 CITY TV 40 MAN CITY – CHELSEA
20:00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΕΚ 1993/1994
20:55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ ΜΙΝΣΚ 2019 ΓΚΑΛΑ ΝΙΚΗΤΩΝ (Ε) (27/01/09)
00:00 BAYERN TV 38 BAYERN – SCHALKE
03:00 CITY TV 40 MAN CITY – CHELSEA
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/2/19
06:00 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 1η ΜΕΡΑ (Ε) (09/02/19)
07:30 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 2η ΜΕΡΑ (Ε) (10/02/19)
09:00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΕΚ 1993/1994
10:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΛΑΡΙΣΑ (Ε) (11/02/19)
12:00 ΧΑΝΤΜΠΟΛ 16Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΟΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Ε) (10/01/19)
13:30 CITY TV 40 MAGAZINO
14:00 BARCA TV 65 ATHLETIC BILBAO – BARCELONA
17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΜΗ – ΠΑΟΚ (Ζ)
19:00 ΜΠΑΣΚΕΤ PREGAME (Z)
20:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζ)
22:00 AJAX TV 33 HERACLES- AJAX
00:00 JUVENTUS TV 37 SASSUOLO – JUVENTUS
03:00 BARCA TV 65 ATHLETIC BILBAO- BARCELONA
ΠΕΜΠΤΗ 14/2/19
06:00 XANTΜΠΟΛ 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΟΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Ε)
(10/01/19)
07:30 ΒΟΛΕΪ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (5)
(11/02/19)
09:00 ROMA 37 CHIEVO-ROMA
12:00 SPORTS.DOC 100 ΧΡΟΝΙΑ ΧΑΝΘ, 100 ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) (10/02/19)
14:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΜΗ – ΠΑΟΚ (Ε) 13/02/19)
16:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ε) (13/02/19)
18:00 BASKET ALL STAR GAME
GREEK STARS – REST OF THE WORLD (E) (10/2/19)
20:55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΚΥΜΗ – ΠΑΟΚ (Ε) (13/02/19)
00:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ε) (13/02/19)
02:00 CITY TV 40 MAN CITY – CHELSEA
05:00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ (21/10/1994) (1653)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/2/19
06:00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΘΩΜΑΣ ΜΑΥΡΟΣ (68138)
07:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ε) (13/02/19)
09:00 JUVENTUS TV 37 SASSUOLO – JUVENTUS
12:00 ROMA 37 CHIEVO-ROMA
15:00 BARCA TV 66 BARCELONA CLASSIC MATCH
18:00 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΟ 1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΝΗΡΕΑΣ (Ζ)
19:30 BAYERN TV 38 MAGAZINO
20:00 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΟ 2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ (Z)
21:30 CITY TV 40 MAGAZINE
22:00 BAYERN TV 38 BAYERN – SCHALKE
01:00 BARCA TV 65 ATHLETICO BILBAO – BARCELONA
04:00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ (14/10/1994)
(16552)
05:00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ (21/10/1994)
(1653)
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/2/19
06:00 AJAX TV 33 HERACLES – AZAX
08:00 BARCA TV 66 BARCELONA CLASSIC MATCH
11:00 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ 1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ (Μ) (14/02/19)
12:30 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ 2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ (Μ) (14/02/19)
14:00 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ – ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
15:30 ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ε) (13/02/19)
17:30 CITY TV 40 MAGAZINE
18:00 SUPER LEAGUE PREGAME (Z)
19:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ (Ζ)
20:55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ε) (16/02/19)
23:30 BARCA TV 66 BARCELONA CLASSIC MATCH
02:30 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ε) (16/02/19)
04:00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ (21/10/1994)
(1653)
05:00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ (28/10/1994)
(1654)
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/2/19
06:00 AJAX TV 31 FEYENORD – AJAX
08:30 ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΕΚ 1993-1994
09:30 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ – ΤΕΛΙΚΟΣ (Ε) (16/02/19)
11:00 ΒΟΛΕΪ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΕΚ (Ε) (16/02/19)
13:00 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΠΑΟΚ (Ε) (16/02/19)
15:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ (Ε) (16/02/19)
17:00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΡΗΣ 1979-80
18:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζ)
20:00 CITY TV 40 MAGAZINE
20:30 BAYERN TV 38 MAGAZINE
20:55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
01:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ (Ζ)
03:00 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΠΑΟΚ (Ε) (16/02/19)
05:00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΒΑΣ. ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΗΣ
Πηγή: E-tetradio.gr