Πρωταθλήτρια η Κ20 του Φιλαθλητικού-Τρίτη θέση ο Ασκληπιός

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 12 Ιανουαρίου στο κλειστό Γυμναστήριο Ελασσόνας το Final Four Volley K20 (Νεανίδων) της ΕΣΠΕΚΕΛ με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Θεσσαλίας, τον Δήμο Ελασσόνας και τον ΓΣΕ Ελασσόνας.

Επάξια αναδείχτηκε πρωταθλήτρια η ομάδα του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ όπου κέρδισε με 3-0 σετ και τους τρεις αγώνες της διοργάνωσης. Την 2η θέση κατέκτησε η ομάδα του Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, την 3η θέση κατέκτησε η ομάδα του Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ και στην 4η θέση τερμάτισε η ομάδα της Α.Σ. ΑΡΓΟΥΣ ΒΟΛΟΥ.

Ο Ασκληπιός συγχαίρει το προπονητικό team και τις αθλήτριες της ομάδας για την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου. Την ομάδα των Νεανίδων αποτελούσαν:

Α Σ Ασκληπιός (Γεροβάϊος Ν.) Γιόλα Ουρανία, Ταρατόρα Γεωργία, Μπρουσιάκη Θεοδώρα, Σούλκο Δήμητρα, Κοκαλιάρη Μαρίτα, Κόκαλη Στέλλα, Γκιούρκη Αθανασία, Γκιούρκη Πηνελόπη, Κοντοκώστα Μαρία, Τζήκα Μαρία, Παπαγιάννη Θωμαή, Κεραμιώτη Αθανασία, Καρατάσιου Εύα, Τζιωρτζιώτη Ελένη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10-1-2020

ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ                        3-0

Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ   0-3

ΣΑΒΒΑΤΟ 11-1-2020

Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   1-3

Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                    0-3

ΚΥΡΙΑΚΗ 12-1-2020

Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  0-3

Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ – Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ                     3-0

Στην διοργάνωση παρευρέθησαν να παρακολουθήσουν τις αναμετρήσεις των ομάδων αλλά και για τις απονομές ο Δήμαρχος της Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας, ο Περιφερειακός Σύμβουλος κ. Παιδής Αθανάσιος, ο σύμβουλος Αθλητισμού Δήμου Ελασσόνας κ. Δήμκος Κων/νος, ο Πρόεδρος της ΕΣΠΕΚΕΛ κ.Πατσιαούρας Αστέριος, ο Πρόεδρος των Πρωταθλημάτων και Διοργανώσεων κ. Βασίλειος Ακριβούλης, οι διευθύνων σύμβουλοι της εταιρίας Flocafe κ. Ζέρβα Ιωάννα, και ο κ. Δημήτρης Ζαρζαρής.

Μετά από ψηφοφορία των προπονητών αναδείχτηκαν ανά θέση καλύτερες παίκτριες οι:

Καλύτερη Πασαδόρος η αθλήτρια του ΦΙΛ/ΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ: Βαιοπούλου Μαρίζα

Καλύτερη Ακραία η αθλήτρια του ΦΙΛ/ΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ : Γαργάλα Ελευθερία

Καλύτερη Διαγώνιος η αθλήτρια του Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: Χατζηβασίλη Δήμητρα

Καλύτερη Κεντρικός η αθλήτρια του Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: Τσιγκέλη Νίκη

Καλύτερο Λίμπερο η αθλήτρια του ΦΙΛ/ΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μπάλλα Δήμητρα

Πολυτιμότερη παίκτρια της διοργάνωσης αναδείχτηκε η αθλήτρια του ΦΙΛ/ΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ: Βαιοπούλου Μαρίζα