Προτελευταία αγωνιστική στην Futsal League-Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΑΟΤ στα πλέι οφ

Ολοκληρώνεται η κανονική περίοδος στην Β Εθνική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου σάλας. Θα ακολουθήσουν τα πλέι οφ ανόδου για τις πρώτες 4 ομάδες κάθε ομίλου.
Την Κυριακή 30 Ιανουαρίου, ορίστηκε η προτελευταία αγωνιστική.
Στο Δημοτικό κλειστό θα γίνουν οι αγώνες των δύο Τρικαλινών ομάδων.
Στις 16.30 ο ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ Λαμία.
Στις 18.30 ο ΑΟ Τρίκαλα θα φιλοξενήσει τη Λάρισα.
Ο άλλος αγώνας είναι ΑΕ Καλαμακίου-Καρπενήσι στις 15.00, ενώ ρεπό έχει η ομάδα του Αδέσποτου. Αυτά στον Β όμιλο.
Η ομάδα του ΑΟ Τρίκαλα έχει παιχνίδι λιγότερο με τον Αδέσποτο στην Αθήνα. Ματς λιγότερο έχει και η Λάρισα με τη Λαμία.
Την τελευταία αγωνιστική, ο ΑΟΤ έχει ρεπό ενώ η Υπεροχή θα παίξει στη Λάρισα.
Ο ΑΟ Τρίκαλα έχει εξασφαλίσει σίγουρα την 4η θέση και αν τερματίσει εκεί θα παίξει με τον πρώτο του Α ομίλου που θα είναι η Αναγέννηση Θρακομακεδόνων ομάδα η οποία σε 12 αγώνες έχει 10 νίκες και 2 ήττες.
Αν ο ΑΟΤ τερματίσει 3ος, τότε θα παίξει στα πλέι οφ με τον 2ο του Α ομίλου. Αυτή την ώρα 2η είναι η Σάμος με 24 πόντους και 3ος ο Εθνικός Παλλήνης με 22 ο οποίος έχει ματς λιγότερο.

7 ΑΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 33-65 5

Θα διεξαχθούν  προημιτελικοί αγώνες, όπου θα μετάσχουν οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες κάθε ομίλου της κατάταξης της Α’ ΦΑΣΗΣ, με τις εξής διασταυρώσεις από τους δύο ομίλους:

Α1-Β4, Α2-Β3, Β1-Α4 και Β2-Α3.

Οι  αγώνες θα είναι στα δύο (2) παιχνίδια (εντός και εκτός έδρας), με το σωματείο που έχει την καλύτερη κατάταξη στην Α’ ΦΑΣΗ, να είναι γηπεδούχο στον επαναληπτικό αγώνα. Για την πρόκριση στην ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ και σε περίπτωση από μίας νίκης μεταξύ των ομάδων, θα μετρήσει η συνολική διαφορά των τερμάτων (και όχι τα εκτός έδρας γκολ). Εάν οι δύο ομάδες έχουν επιτύχει ίδιο αριθμό τερμάτων και στα δύο παιχνίδια, τότε στον επαναληπτικό αγώνα θα ακολουθηθεί η διαδικασία της παράτασης και εάν προκύψει εκ νέου ισοπαλία, τότε ακολουθεί η διαδικασία των πέναλτι (από πέντε η κάθε ομάδα).

Η κατάκτηση του πρωταθλήματος της Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ – FUTSAL LEAGUE 5X5, θα κριθεί σε ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ, σε αγώνες νοκ άουτ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ, ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ & ΤΕΛΙΚΟ), οι οποίοι θα πραγματοποιηθούν σε ουδέτερη έδρα.

Η ομάδα που θα καταλάβει την 1η θέση (νικήτρια ΤΕΛΙΚΟΥ αγώνα, πρωταθλήτρια ομάδα) θα προβιβαστεί απ’ ευθείας στην A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ – FUTSAL SUPER LEAGUE.»