Σέντρα στο ερασιτεχνικό-Πρόγραμμα και διαιτητές

Ξεκινούν τα πρωταθλήματα Α΄και Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Τρικάλων, το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Οκτωβρίου 2020 μετά από αναβολή 14 ημερών λόγω του κορωνοϊού και τα περιοριστικά μέτρα που είχε ο Νομός μας. Σε δύο ομίλους θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα της Α κατηγορίας και οι δύο πρώτες ομάδες θα παίξουν μπαράζ για τον τίτλο του πρωταθλητή και την άνοδο στην Γ Εθνική.

Σε περίπτωση υποβιβασμού και των δύο ομάδων της Γ Εθνικής οι τρίτοι από το τέλος του κάθε ομίλου της Α ερασιτεχνικής βάσει βαθμολογικού πίνακα θα δώσουν μπαράζ για το ποιος θα υποβιβαστεί.

       ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί
Α Ερασιτεχνική 1ος  Όμιλος Ώρα    15:30
Νεοχωρίου Νεοχώρι   – Σαράγια Λεωνίδας Σ Αλεξόπουλος Χ  – Μουστακας Γ
Μεγαλ/ριου Μεγαλοχωρι  – Αχιλλέας Σταφυλας Κ Πάφης Χ  – Μαρκοπουλος Π
Καλυβίων Καλύβια  – Ταξιάρχες Δουλοπουλος Ε Αποστολου Π  – Κατσογιαννος Κ
Ριζαριού Ριζαριό   – Πυργετός Νοτος Π Κωστηρας Δ  – Κουτσαγιας Ε
Ρεπό: Δήμητρα
Α Ερασιτεχνική 2ος  Όμιλος Ώρα    15:30
Βαλτινού Βαλτινό   – ΑΕΤ Κοντινος Ε Νταλουκας Θ  – Κωτουλας Π
Πύλης Πορταικός  – Λυγαριά Πετσας Σ ΜαργιωληςΑ  – Καπερωνης Ν
Ριζώματος Παραληθαίοι  – Κρ Βρύση Μανασης Μ Ανδριοπουλος Γ – Αβρααμ Β
Καστρακίου Καστράκι  – Πύργος Κουτσαγιας Γ Τζανης   Ν  – Μπαιρακταρης Σ
Αγ Μονής Αγ Μονή  – Κεφαλόβρυσο Μανασης Κ Λεωνιδας Κ  – Μπαλας Χ

 

Από κάθε όμιλο της Β Ερασιτεχνικής ο πρώτος και ο δεύτερος βαθμολογικά ανέρχεται στην Α Κατηγορία.

Θα γίνουν αγώνες κατάταξης μεταξύ των δυο σωματείων που θα τερματίσουν στην 3η θέση της βαθμολογίας των δυο ομίλων .

Σε περίπτωση που αποχωρήσουν η αποβληθούν από την Β Κατηγορία παραπάνω σωματεία από αυτά που υποβιβάζονται , θα ανέλθουν οι τρίτες ομάδες της Β με αγώνες κατάταξης.

 ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ       

Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί
Β Ερασιτεχνική 1ος Όμιλος Ώρα  11:00
Βασιλικής Βασιλική   – Απόστολοι Κουτσαγιας Γ Σταφυλας Κ  – Πάφης Χ
Ζάρκου Ζάρκο      – ΑΕΚ Σαραγιων Μανασης Κ Καπερωνης Ν   – Κατσογιαννος Κ
Αγ Κυριακής Ακαδημία 1  – Αστερας Νοτος Π Μουστακας Γ  – Κουτσαγιας Ε
Γριζάνου Γριζάνο  – Πετρωτό Δουλοπουλος Ε Λεωνιδας Κ  – Κωτουλας Π
Καρυων Ακ Αμπελακιων  – Οικουμενιος Κοντινος Ε Νταλουκας Θ  – Τζανης  Ν
Ρεπό:  Λόγγος 2012
Β Ερασιτεχνική 2ος Όμιλος Ώρα  15:30
Πιαλείας Πιαλεία   – Κεφαλ/κος Μανασης Κ Νταλουκας Θ  –  Κατσογιαννος Κ
Φιλύρας Ροπωτό   – Ασπροβαλτος Δουλοπουλος Ε Κωτουλας Π  – Σταφυλας Κ
Χρυσομηλιας Χρυσομηλια  – Παλαιομ/ρο Νοτος Π Μαρκοπουλος Π  – Κωστηρας Δ
Ασπροκκλησιας Ασπροκκλησια  – Πρίνος Πάφης Χ Αβρααμ Β – Καπερωνης Ν
Πηγής Πηγη     – Φωτεινό Κοντινος Ε Τζανης Ν  – Ανδριοπουλος Γ
Δενδροχωρίου Δενδροχωρι  – Θεόπετρα Κουτσαγιας Γ Μουστακας Γ  – Μαργιωλης Α