Συμφώνησαν με Διγκόζη αναλαμβάνει τον ΑΟΤ

Επήλθε συμφωνία όπως λένε οι πληροφορίες με τον Άγγελο Διγκόζη και αναλαμβάνει τον Α.Ο. Τρίκαλα. Επίσημη ανακοίνωση αναμένεται από την ομάδα ενώ υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες ακόμη όσο αφορά τους συνεργάτες του νέου προπονητή αλλά και εκεί θα τα βρουν οι δύο πλευρές.

Ανέλαβε πέρυσι τον Τύρναβο στην football league όπου με την ομάδα του γειτονικού νομού τερμάτισε στην 6η θέση στον βόρειο όμιλο έχοντας 41 πόντους σε 26 ματς (11 νίκες-8 ισοπαλίες-7 ήττες) και 27-22 τέρματα.
Τη φετινή σεζόν με την ομάδα του Τυρνάβου είχε  απολογισμό έναν πόντο σε πέντε αγώνες  ( 1 ισοπαλία- 4 ήττες) και 1-6 τέρματα.

Η προπονητική του καριέρα ξεκίνησε την περίοδο 2011-2012 εργαζόμενος σαν βοηθός προπονητή στον Πανθρακικό. Ακολούθησαν ο Τηλυκράτης Λευκάδας (2012), η Παναχαϊκή (2012 – 2013), αναλαμβάνοντας από το καλοκαίρι του 2013 την τεχνική ηγεσία της ΠΑΕ Τύρναβος 2005.

Ως ποδοσφαιριστής  κατέχει ένα μοναδικό ρεκόρ στο ελληνικό ποδόσφαιρο καθώς υπήρξε ο πρώτος ποδοσφαιριστής που έχει αγωνιστεί στην Α’ Εθνική με 8 διαφορετικές ομάδες (Βέροια, Καβάλα, ΟΦΗ, Αρης, Ιωνικός, Λάρισα, Ξάνθη και Πανσερραϊκός).

H σημερινή προπόνηση του Α.Ο. Τρίκαλα θα γίνει στις 15.30 στο γήπεδο Φλαμουλίου.