Συντριβή με 8-2 από τον ΠΑΟΚ τα κορίτσια των Τρικάλων

Απέναντι στο φαβορί για άλλη μια φορά για την κατάκτηση του πρωταθλήματος την ομάδα του ΠΑΟΚ, τα κορίτσια της νεανικής ομάδας των Τρικάλων ηττήθηκαν με το βαρύ 8-2 στο γήπεδο Κουφαλίων για την 4η αγωνιστική στον Βόρειο όμιλο της Α Εθνικής των γυναικών.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό  αφού ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στην πρώτη του κιόλας τελική, με την Ρούλα Πούλιου να κάνει το 1-0 στο 2′.

Ήταν καταιγιστικός στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα, καθώς με την Καραπέτσα στο 6ο λεπτό, την Σπυριδωνίδου στο 14ο λεπτό και την Κακαμπούκη στο 19ο λεπτό, έκανε το 4-0, δίνοντας από νωρίς διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του.

Ο δείκτης του σκορ δεν σταμάτησε εκεί όμως για τον ΠΑΟΚ, με την Κακαμπούκη στο 26ο λεπτό να κάνει το 5-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο παιχνίδι.

Η ομάδα των Τρικάλων μείωσε με την Κωστοπούλου σε 5-1, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ μείωσε τον ρυθμό του, έχοντας την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού. Η ομάδα των Τρικάλων «χτύπησε» στην αντεπίθεση και μείωσε σε 5-2 με την Ντόκου.

Ο ΠΑΟΚ αποτύπωσε στο τελευταίο τέταρτο την ανωτερότητα του στον αγωνιστικό χώρο, πετυχαίνοντας τρία γκολ. Το ένα από κοντά με την Σπυριδωνίδου για το 6-2, το δεύτερο ήταν και το πιο όμορφο της αναμέτρησης μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ της Μήτκου για το 7-2, ενώ το τρίτο ήρθε από τα πόδια της Βαρδαλή από κοντά για το 8-2, το οποίο ήταν και τελικό σκορ του παιχνιδιού.

ΠΑΟΚ (Πέριτσα Κρστιτς) Παπακωνσταντίνου (46′ Νάση), Δοϊρανλή(46′ Πατερνά), Μήτκου, Σμίλκοβιτς , Γκάτσου , Κακαμπούκη, Στράντζαλη, Βαρδαλή, Σπυριδωνίδου (88′ Κωνσταντινίδου) , Πούλιου (46′ Πίτσιου) , Καραπέτσα (84′ Νεφρού).

ΤΡΙΚΑΛΑ  (Γιώργος Λουλές) : Αρζουμανίδου (61′ Δραγούτσου), Σαργιώτη, Ντόκου, Σακελλάρη (72′ Τσακνάκη), Αλεξίου, Τσούνη (78′ Τσιάρα), Τζιώρα, Πλακιά (61′ Μπέου) Γεωργούλα, Κωστοπούλου, Βαΐτση.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

-Άρης – Καστοριά 2-0 (28΄Πελεκούδα-40΄Σαββίδου)
-ΠΑΟΚ – Τρίκαλα 8-2 (Πούλιου, Σπυριδωνίδου 2, Καραπέτσα, Κακαμπούκη 2, Μήτκου, Βαρδαλή –Κωστοπούλου, Ντόκου)