Σλόβαν Μπρατισλάβα-ΠΑΟΚ 1-0

Προβάδισμα για την Σλόβαν Μπρατισλάβας απέναντι στον ΠΑΟΚ για πρόκριση στους ομίλους του Europa League. Οι Σλοβάκοι κέρδισαν 1-0 με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Αμπένα. Ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι με τον Ζαμπά στο 7΄ και καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος να πάρει προβάδισμα. Η Σλόβαν αποδείχθηκε πολύ αγωνιστική  πάλεψε σε όλο το ματς και στο τέλος σε μια σύγχιση της άμυνας του ΠΑΟΚ με τους Βαρέλα, Κρέσπο και Πασχαλάκη , πήρε τη νίκη. Στο 76′  ημίγυμνη γυναίκα εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο διακόπτοντας προσωρινά το ματς. Η ρεβάνς στην Τούμπα αναμένεται πλέον με ενδιαφέρον.

Σλόβαν Μπρατισλάβας  : Γκρέιφ, Μεντβέντεφ, Αμπένα, Μποζίκοφ, Ντε Μάρκο, Λιούμπιτσιτς, Ντε Καμπς (77’ Νονό), Τσάβριτς (54’ Ρατάο), Χόλμαν, Μόχα (87’ Ντάνιελ), Σπόραρ.

ΠΑΟΚ  : Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ζαμπά, Εσίτι (76’ Ντόουγκλας Αουγκούστο), Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (80’ Στοχ), Πέλκας (66’ Σβιντέρσκι), Άκπομ.