ΣΟΑΤ Σημαντικό Διεθνές προπονητικό καμπ στα Τρίκαλα

 Με ιδιαίτερη χαρά ανακοίνωνεται από την Οργανωτική Επιτροπή πως η διοργάνωση του Διεθνούς Προπονητικού Καμπ του ΣΟΑΤ που θα γίνει στην πόλη μας στις 28-31 Αυγούστου, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο, στέφεται με απόλυτη επιτυχία καθώς  54 Σύλλογοι από την Ελλάδα και το Εξωτερικό, 500 αθλητές έχουν δηλώσει συμμετοχή και μαζί με τους προπονητές , τους  βοηθούς και τους γονείς θα ξεπεράσουν τους 1000 επισκέπτες στα Τρίκαλα.

To Προπονητικό team του Καμπ στελεχώνουν , ο Ολυμπιονίκης του Πεκίνου 2008 από την Δομινικανή Δημοκρατία Gabriel Mercedes, ο Παγκόσμιος πρωταθλητής 2015 Βελγος Jaouad Achab, ο Μεξικανός Allende Salvator, Ο Ιταλός Aldo Codazzo και ο Μαροκινός Moustapha Akkouh. 

Για 5η χρονιά το καθιερωμένο καμπ αναβαθμίζεται συνεχώς καθώς είναι πλέον ένα από τα μεγαλύτερα και δυνατότερα Ευρωπαϊκα καμπ καθώς  διάσημοι προπονητές Ταεκβοντο επιθυμούν να διδάξουν αλλά συνάμα  αποτελεί πρώτη επιλογή  για την προετοιμασία αθλητών  υψηλότατου επιπέδου .

Η σπουδαία δουλειά που κάνει ο ΣΟΑΤ σε όλα τα επίπεδα έχουν δώσει καρπούς και τεράστια αναγνωρισιμοτητα και αναγνώριση και είμαστε ιδιαιτερα ευτυχείς για τις κατακτήσεις μας που ήρθαν με πολύ κόπο και μεράκι. 

Το Καμπ δεν θα μπορούσε να γίνει δίχως την βοήθεια του Δήμου Τρικκαίων που είναι συνδιοργανωτης και των χορηγών-υποστηρικτών που θα αναφερθούμε ξεχωριστά. 

Οι συμμετέχοντες σύλλογοι:

1.   ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ

2.   ΤΟΛΜΗ ΚΙΛΚΙΣ

3.   ΣΓ TKD ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

4.   ΑΚ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

5.   ΑΤΛΑΝΤΑΣ Προτσοτσάνης

6.   ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ  Θεσσαλονίκης

7.   «ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΏΝ»,

8.   ΗΦΑΙΣΤΟΣ»,

9.   ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ» Θεσσαλονίκης 

10. ΑΣ «Ζηκος» Ιωαννίνων

11. ΘΗΣΕΑΣ Αιτωλοακαρνανίας

12. Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

13. Taekwondo Varnavas Panagi Cyprus

14. ΑΣ Ν. Ιωνίας Βολου

15. Mega Studios Καρδίτσα

16. ΑΣ Ταεκβοντό Μουζακιου

17. Martial Arts Stamelos

18. ΟΛΥΜΠΙΑ Καρδίτσας

19. ΑΓΣ ΞΑΝΘΗΣ

20. ΠΡΩΤΕΑΣ  ΣΕΡΡΩΝ

21. ΠΥΓΜΗ Βέροιας

22. ΑΟ Τυρνάβου

23. Α.Σ. ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 

24. Ηρακλής Κέρκυρας

25. Λέοντες ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

26. Α.Σ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

27. ΑΤΡΩΤΟΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ

28. ΑΤΡΩΤΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΉ

29. ΑΓΣ Ανδρόγεως

30. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αιγάλεω

31. Αστέρας Λουτρακίου

32. ΑΣ Ελευσίνας

33. ΑΣ ΕΥ ΖΗΝ

34. ΑΣ Αιχμή

35. ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ

36. ΑΣ Μενεμένης

37. Ολυμπιακός

38. KEUMGANG 

39. ΑΣ Ευρυτανίας

40. Πήγασος Αναλήψεως 

41. ΑΣ Λασσάνης Κοζάνης

42. Budo Arts Θεσσαλονίκης

43. Team Litopoulou

44. Champions Panayiotou Cyprus

45. Άγιος Γεώργιος Διδυμότειχο

46. Σπαρτακος

47. Taekwondo Fitness Bulgaria 

48.Ramus   Bulgaria 

49.CENTRO TKD OLIMPICO LECEE Italya

50.Frederikssund Taekwondo Klub-Denmark 

51. RISSKOV TAEKWONDO – DENMARK

52. CHAMPIONS – PANAGIOTOU – CYPRUS

53. Champion Teakwondo IRELAND 

54.Taekwondo Taranto Massafra L Erario Italy