Σούπερ Λιγκ 2 / Πλατανιάς-Δόξα Δράμας 1-3

Η ομάδα της Δόξας Δράμας η οποία με μια στιβαρή εμφάνιση στα Περβόλια, έδειξε ότι δεν απέσπασε τυχαία την ισοπαλία από τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη, υποχρέωσε σε μια δεύτερη συνεχόμενη ήττα τον Πλατανιά (1-3).

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πλατανιά να ανοίγει το σκορ με τον Νίλι στο 42’ αλλά στην αμέσως επόμενη φάση η Δόξα κέρδισε φάουλ από όπου και προέκυψε και η ισοφάριση με τον Ρόβα. Η νίκη για τη Δόξα προέκυψε με τα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κρητικό στα 75’ και την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη στις καθυστερήσεις .

42’ (1-0) Ο Λουκίνας κόβει την μπάλα για τον Νίλι ο οποίος προσποιείται και με ένα εξαιρετικό πλασέ ανοίγει το σκορ
45’ (1-1) Ο Κρητικός εκτελεί φάουλ με την μπάλα από τις κόντρες να πηγαίνει στον Ρόβα ο οποίος από κοντά νικά τον Γκοτ

75’ (1-2) Αντεπίθεση για τη Δόξα με τον Χάμοντ να πασάρει για τον Κρητικό που από κοντά νικά τον Γκοτ
90+3’ (1-3) Ο Καραγκούνης ανατρέπει τον Ιωαννίδη, με τη Δόξα να κερδίζει πέναλτι. Ο Ιωαννίδης ευστοχεί διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Νιαυραδάκης (79’ λ.τρ. Πουρζιτίδης), Ρεβυθόπουλος, Σαάντο, Ουές (60’ Λεϊρία), Ποζατζίδης (71’ Λεωνιδόπουλος), Καραγκούνης, Μποσέτι, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας.

Δόξα Δράμας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Σιώπης (81’ Παρασκευάς), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65’ Αργυρόπουλος), Πλέγας, Κρητικός, Ρόβας (84’ Περέγιο), Χάμοντ, Ιωαννίδης.