Σπουδαίο διπλό ο Ασκληπιός

Τα κορίτσια του Ασκληπιού Τρικάλων, σημείωσαν σπουδαία νίκη εκτός έδρας επί της Νέας Γενεάς Ασβεστοχωρίου στην 3η αγωνιστική και επιβεβαιώνουν ότι φέτος θα είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικές στον Β όμιλο της Α2 Εθνικής κατηγορίας Βόλεϊ. Διεξήχθη ένα πολύ μεγάλο ματς με «γεμάτα» σετ και κρίθηκε στο πέμπτο σετ με ανατροπή από πλευράς Τρικαλινής ομάδας. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχες με 2-0, αλλά αρχικά ισοφάρισε ο Ασκληπιός σε 2-2  και γύρισε το ματς κερδίζοντας στις λεπτομέρειες το πέμπτο σετ του αγώνα.

Τα σετ: 25-22, 25-19, 23-25, 25-27, 13-15

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ(Γεροβάιος): Κοκκαλιάρη, Λαιου, Βουλγαράκη, Γιόλα, Καπέλου, Τσανέμπη(λ), Χατζηχριστοδούλου, Κόκκαλη, Γερολυμάτου, Μπουρλή, Σούλκο, Παναγιώτου(λ), Βογιατζόγλου.

Δηλώσεις του προπονητή Νίκου Γεροβάιου: «Μια πολύ μεγάλη νίκη επί ενός δυνατού αντιπάλου.Παρότι ξεκινήσαμε μουδιασμένα και με αρκετά λάθη στα δυο πρώτα σετ, στη συνέχεια βρήκαμε το ρυθμό μας και τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουμε στο παιχνίδι.
Είμαι ικανοποιημένος συνολικά από  την προσπάθεια και πιστεύω ότι υπάρχουν και επιπλέον περιθώρια βελτίωσης.Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμη και πρέπει να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι .Συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες αλλά τίποτα δεν τελείωσε ακόμη.»