Το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι άουτ της Super League

Με την ολοκλήρωση της τηλεδιάσκεψης της Super League καθορίστηκαν οι ημερομηνίες και οι ώρες των αγώνων για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ. Στην πρεμιέρα της 1ης αγωνστικής των πλέι οφ, το Σάββατο (6/6) πρώτοι στη «μάχη» ρίχνονται στις 21:30 ο Άρης και ο ΟΦΗ, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Την Κυριακή (7/7), διεξάγονται τα ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός (19:30) και ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (21:30).

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας των πλέι οφ της Super League έχει ως εξής:

 

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 6 Ιουνίου

21:30 Άρης – ΟΦΗ (ΝΟVA)

Κυριακή 7 Ιουνίου

19:30 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (PAOK TV)

21:30 ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (ΝΟVA)

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 13 Ιουνίου

21:30 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (ΝΟVA)

Κυριακή 14 Ιουνίου

19:15 ΟΦΗ – ΑΕΚ (ΝΟVA)

21:30 Ολυμπιακός – Άρης (ΝΟVA)

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 20 Ιουνίου

20:30 ΠΑΟΚ – ΟΦΗ (PAOK TV)

21:30 ΑΕΚ – Άρης (ΝΟVA)

Κυριακή 21 Ιουνίου

21:30 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (ΝΟVA)

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός (NOVA)

Αρης – ΠΑΟΚ (NOVA)

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός (NOVA)

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιακός – ΟΦΗ (NOVA)

Παναθηναϊκός – Αρης (NOVA)

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (PAOK TV)

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αρης – ΑΕΚ (NOVA)

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ (NOVA)

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (NOVA)

7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕΚ – ΟΦΗ (NOVA)

Αρης – Ολυμπιακός (NOVA)

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (PAOK TV)

8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (NOVA)

ΟΦΗ – Αρης (NOVA)

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ (NOVA)

9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (NOVA)

Αρης – Παναθηναϊκός (NOVA)

ΟΦΗ – Ολυμπιακός (NOVA)

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιακός – ΑΕΚ (NOVA)

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ (NOVA)

ΠΑΟΚ – Αρης (PAOK TV)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ PLAYOFFS

1. Ολυμπιακός 66

2. ΠΑΟΚ 52*

3. ΑΕΚ 51

4. Παναθηναϊκός 44

5. ΟΦΗ 34

6. Άρης 34

*Ο ΠΑΟΚ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση επτά βαθμών εξαιτίας της υπόθεσης πολυϊδιοκτησίας με την Ξάνθη

Το πρόγραμμα των πλέι άουτ

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 6 Ιουνίου

Πανιώνιος – Βόλος (19:15)

Ξάνθη – Ατρόμητος (20:00)

Κυριακή 7 Ιουνίου

ΑΕΛ – Αστέρας (19:15)

Δευτέρα 8 Ιουνίου

Λαμία – Παναιτωλικός (20:00)

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας – Πανιώνιος

Ατρόμητος – Λαμία

Βόλος – Ξάνθη

Παναιτωλικός – ΑΕΛ

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ξάνθη – Παναιτωλικός

ΑΕΛ – Βόλος

Αστέρας – Ατρόμητος

Λαμία – Πανιώνιος

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος – ΑΕΛ

Βόλος – Λαμία

Παναιτωλικός – Αστέρας

Πανιώνιος – Ξάνθη

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕΛ – Πανιώνιος

Αστέρας – Βόλος

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Λαμία – Ξάνθη

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ξάνθη – Αστέρας

Βόλος – Ατρόμητος

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

Λαμία – ΑΕΛ

7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕΛ – Ξάνθη

Αστέρας – Λαμία

Ατρόμητος – Πανιώνιος

Παναιτωλικός – Βόλος