Τρίτη η Τζέλη σε τουρνουά G1 στην Σερβία

Μία ακόμη σπουδαία επιτυχία πέτυχε η αθλήτρια του ΣΟΑΤ Φανή Τζέλη καθώς κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στο βαθμολογουμενο G1 Διεθνές τουρνουα της Σερβίας και τους πολύτιμους πόντους στο δρόμο για το «Τόκυο 2020»

Συγκεκριμένα:
Στο Βελιγράδι στις 26&27 Οκτωβρίου διεξήχθη το βαθμολογουμενο για την Ολυμπιάδα τουρνουά με συμμετοχή 900 περίπου αθλητων
Η Τζέλη περάσει τον πρώτο της αγώνα μπαι, στον δεύτερο κέρδισε με 16-3 την αθλήτρια από την Σερβία, στον προημιτελικό κέρδισε την Ισπανίδα πρωταθλητρια με 9-5 και στον ημιτελικο ηττήθηκε με 7-1 από την Πολωνη που κατέκτησε την κατηγορία και είναι νο15 στην Ολυμπιακη κατάταξη.
Εκτός από το Χάλκινο μετάλλιο ο στόχος της ήταν οι υπεπολυτιμοι Ολυμπιακοι πόντοι για το «Ολυμπιακό Όνειρο».
Η Τζέλη αγωνίστηκε δίχως τον προπονητη της Νίκο Παϊταρίδη (λόγω υπηρεσίας του), και την αθλήτρια

συνόδευσε στο Βελιγράδι η Γ. Γραμματέας του ΣΟΑΤ κ. Στέλλα Τασιου.
ΤΟ ΔΣ του ΣΟΑΤ, οι προπονητές του και οι συναθλητές της συγχαίρουν την Φανή και της εύχονται να πραγματοποιηθεί το Ολυμπιακό όνειρο που θα κάνει περήφανους όλους τους Τρικαλινους.
Την Τετάρτη η Φανή Τζέλη αναχωρεί με την Εθνικη Ομαδα στο Μπάρι της Ιταλίας όπου θα αγωνιστει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, όπου θα παρευρισκεται για να την κοουτσαρει και ο προπονητής της Νίκος Παϊταρίδης.