Οι Βαθμολογίες στους 8 ομίλους της Γ Εθνικής

  Δείτε τις βαθμολογίες στους 8 ομίλους της Γ Εθνικής.

Προβιβασμός στη Football League
Μετά την οριστική βαθμολογική κατάταξη των Ομάδων, θα προβιβαστούν στη Football League οι πρώτες Ομάδες από κάθε Όμιλο οκτώ (8) σε σύνολο και οι τέσσερις Δευτεραθλήτριες Ομάδες από τις οκτώ (8), δηλαδή οι τέσσερις Ομάδες που θα προκύψουν από διπλούς αγώνες μετά από κλήρωση. Συνολικά θα προβιβαστούν δώδεκα (12) Ομάδες.
Αν μία ή περισσότερες ομάδες που δικαιούται να αγωνιστούν στην Football League
παραιτηθούν για οποιανδήποτε λόγο από την συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα που ακολουθεί ή δεν δηλώσουν συμμετοχή ή δεν λάβουν αδειοδότηση από την Ε.Π.Ο., εφόσον υπάγεται σε αδειοδότηση η κατηγορία αυτή και εφόσον έχει οριστεί ως ποινή για την μη λήψη άδειας, η ανικανότητα συμμετοχής της μη αδειοδοτηθείσης ομάδας στο πρωτάθλημα της Football League της επόμενης περιόδου ή αν μία ή περισσότερες από τις δικαιούμενες να προβιβασθούν ομάδες από την Γ΄ Εθνική στην Football League δεν καταφέρουν να συστήσουν ΠΑΕ εφόσον τούτο απαιτείται για τον προβιβασμό τους, τότε το δικαίωμα για προβιβασμό αποκτούν οι τέσσερις (4) Ομάδες που δεν θα έχουν προβιβασθεί από τους διπλούς αγώνες προβιβασμού με την εφαρμογή του άρθρου 20 παρ. 16 του Κ.Α.Π. στους Ομίλους που συμμετείχαν με τα δεδομένα που είχαν στην τελική βαθμολογική τους κατάταξη.
Παραμονή στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία/Υποβιβασμός στις Ε.Π.Σ.
Μετά την οριστική βαθμολογική κατάταξη των Ομάδων, θα υποβιβαστούν σε κάθε Όμιλο οι
Ομάδες που θα καταλάβουν από την 9η θέση και κάτω, εκτός των Ομίλων που έχουν
δεκατέσσερις (14) Ομάδες στους οποίους θα υποβιβαστούν από την 10η θέση και κάτω.
Για τους 3ο, 5ο, 6ο και 7ο Ομίλους από την 2η θέση έως και την 8η θέση, οι Ομάδες θα
παραμείνουν στην Γ΄ Εθνική για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020 με εξαίρεση τις τέσσερις (4) δευτεραθλήτριες που τυχόν προβιβαστούν στην Football League με την διαδικασία των αγώνων προβιβασμού, ενώ από την 9η θέση και κάτω θα υποβιβαστούν στην Α΄ Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της οικείας Ε.Π.Σ. Για τους 1ο, 2ο, 4ο και 8ο Ομίλους από την 2η θέση έως και την 9η θέση οι Ομάδες θα παραμείνουν στην Γ΄ Εθνική για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020 με εξαίρεση τις τέσσερις (4) δευτεραθλήτριες που τυχόν προβιβαστούν στην Football League με την διαδικασία των αγώνων προβιβασμού, ενώ από την 10η θέση και κάτω θα υποβιβαστούν στην Α΄ Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της οικείας Ε.Π.Σ.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 21 18 7 6 3 0
ΚΑΒΑΛΑ 20 19 3 6 2 1
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 17 17 9 5 2 2
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 17 13 8 5 2 2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 16 13 4 4 4 1
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ 15 8 4 4 3 2
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 14 11 8 4 2 3
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 12 13 12 4 0 5
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 11 6 8 3 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔ/ΚΑΣΤΡΟΥ 8 4 15 2 2 5
ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ 7 7 14 2 1 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 6 7 17 2 0 7
ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 6 6 25 2 0 7
ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 6 5 13 1 3 5

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 21 15 7 7 0 2
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 17 12 6 5 2 2
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ 17 9 4 4 5 0
ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ 15 15 9 4 3 2
ΠΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 15 10 5 4 3 2
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 14 9 5 3 5 1
ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 13 13 10 4 1 4
ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 11 11 6 3 2 3
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 11 8 11 3 2 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ 10 4 5 2 4 3
ΛΑΓΚΑΔΑΣ 9 4 7 2 3 4
ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 6 10 17 1 3 5
ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ 5 9 23 1 2 5
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 3 2 16 0 3 6

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 18 15 8 5 3 0
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛ/ΘΕΑΣ 16 10 6 5 1 2
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ 15 14 3 4 3 0
ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 15 13 6 4 3 1
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 14 9 5 4 2 1
ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ 13 7 4 3 4 1
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 12 10 6 3 3 2
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 10 10 10 3 1 4
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 8 7 7 2 2 3
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΣΕΡΒΑΝΙΩΝ 7 5 4 2 1 4
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑ 2 4 13 0 2 6
ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ 2 0 12 0 2 5
ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 1 2 22 0 1 6

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 25 25 4 8 1 0
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 23 24 3 7 2 0
ΑΛΜΥΡΟΣ 19 12 6 5 4 0
ΜΕΤΕΩΡΑ 18 16 6 5 3 1
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ 11 12 13 3 2 4
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ 11 9 13 3 2 4
ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ 11 8 12 3 2 4
ΣΤΥΛΙΔΑ 10 10 20 3 1 5
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡ. 9 11 11 2 3 4
ΠΙΕΡΙΚΟΣ 9 10 14 2 3 4
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ 9 9 12 2 3 4
ΦΩΚΙΚΟΣ 8 5 13 2 2 5
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 7 6 10 1 4 3
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0 5 25 0 0 8

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 21 16 1 6 3 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 19 13 4 6 1 1
ΓΙΟΥΧΤΑΣ 14 10 6 4 2 2
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ 14 7 4 4 2 2
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 12 12 7 3 3 2
ΙΩΝΙΚΟΣ 11 6 6 3 2 3
ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ 11 5 4 2 5 1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 10 8 9 2 4 2
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 10 8 14 3 1 5
ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ 10 7 11 3 1 4
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 7 4 9 2 1 6
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 5 6 18 1 2 6
ΝΕΑΠΟΛΗ 4 4 13 1 1 6

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΙΑΛΥΣΟΣ 21 14 5 7 0 1
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 17 18 8 5 2 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 16 15 5 4 4 1
ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ 15 11 7 4 3 2
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 13 9 9 4 1 3
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 12 11 8 3 3 2
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 11 11 11 3 2 4
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 10 9 7 3 1 4
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 9 8 12 2 3 3
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ 8 7 15 2 2 4
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ 8 6 11 2 2 4
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ 6 5 15 1 3 5
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 2 1 12 0 2 6

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΑΙΓΑΛΕΩ 19 12 3 6 1 0
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 17 10 4 5 2 1
ΑΙΟΛΙΚΟΣ 14 10 7 4 2 2
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 13 5 3 3 4 1
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ 11 12 8 3 2 3
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ 11 12 9 3 2 2
ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ 11 11 8 3 2 2
ΧΑΛΚΙΔΑ 11 7 8 3 2 3
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 5 4 8 1 2 5
ΚΑΛΛΙΘΕΑ 5 1 5 0 5 3
ΚΟΡΙΝΘΟΣ 4 3 11 1 1 5
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 4 3 16 1 1 6

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 27 18 0 9 0 0
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ 22 24 2 7 1 1
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 21 15 3 7 0 1
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 15 8 4 4 3 2
ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ 13 12 9 3 4 2
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 12 16 14 3 3 3
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ 12 6 5 3 3 3
ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ 11 11 8 3 2 3
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 11 6 8 2 5 2
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ 10 6 7 2 4 3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 8 10 15 2 2 5
ΛΕΡΝΑ 3 1 12 0 3 5
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1 4 24 0 1 8
ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ 1 0 26 0 1 7