Ξεκίνημα για Διγενή στα μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική- Το πρόγραμμα των αγώνων

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών των Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων από το οποίο θα προκύψουν οι ομάδες που θα προβιβαστούν στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

Οι 53 πρωταθλήτριες ομάδες των Ε.Π.Σ. και οι 3 δευτεραθλήτριες ομάδες των ιδρυτριών Ενώσεων, δηλαδή συνολικά 56 ομάδες, λαμβάνουν μέρος στους αγώνες κατάταξης για τον προβιβασμό στη Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Από τους 8 ομίλους των 7 ομάδων έκαστος, θα προβιβασθούν οι 3 πρώτες ομάδες από την τελική βαθμολογική κατάταξη του κάθε ομίλου. Συνολικά θα προβιβασθούν από το εν λόγω πρωτάθλημα στη Γ΄ Εθνική κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2022 – 2023,  24 ομάδες.

Το πρωτάθλημα πρωταθλητριών ομάδων των Ε.Π.Σ. θα διεξαχθεί σε ένα γύρο και κάθε σωματείο θα αγωνιστεί σε 3 αγώνες εντός, 3 εκτός και θα έχει ένα ρεπό.

Ο πρωταθλητής ΕΠΣ Τρικάλων Διγενής Νεοχωρίου, είναι στον 4ο όμιλο .Το πρώτο ματς το δίνει την Κυριακή 8 Μαίου στο γήπεδο Ανάβρας Λάρισας με αντίπαλο τον Δωτιέα Αγιάς πρωταθλήτρια ομάδα της ΕΠΣ Λάρισας.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Πύρασος Νέας Αγχιάλου-Πυρσός Γρεβενών
Δωτιέας Αγιάς-Διγενής Νεοχωρίου
Μακεδονικός Φούφα-Αστέρας Καρδίτσας
Ρεπό Στυλίδα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Αστέρας Καρδίτσας-Πύρασος Αγχιάλου
Διγενής Νεοχωρίου-Μακεδονικός Φούφα
Στυλίδα-Δωτιέας Αγιάς
Ρεπό Πυρσός Γρεβενών

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΜΑΪΟΥ0ΩΡΑ 16.00

Μακεδονικός Φούφα-Δωτιέας Αγιάς
Πυρσός Γρεβενών-Διγενής Νεοχωρίου
Στυλίδα-Πύρασος Αγχιάλου
Ρεπό Αστέρας Καρδίτσας

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Πύρασος Αγχιάλου-Διγενής Νεοχωρίου
Αστέρας Καρδίτσας-Στυλίδα
Μακεδονικός Φούφα-Πυρσός Γρεβενών
Ρεπό Δωτιέας Αγιάς

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Πύρασος Αγχιάλου-Μακεδονικός Φούφα
Δωτιέας Αγιάς-Αστέρας Καρδίτσας
Πυρσός Γρεβενών-Στυλίδα
Ρεπό Διγενής Νεοχωρίου

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Πυρσός Γρεβενών-Δωτιέας Αγιάς
Στυλίδα-Μακεδονικός Φούφα
Διγενής Νεοχωρίου-Αστέρας Καρδίτσας
Ρεπό Πύρασος Αγχιάλου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΟΥΝΙΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Διγενής Νεοχωρίου-Στυλίδα
Αστέρας Καρδίτσας-Πυρσός Γρεβενών
Δωτιέας Αγιάς-Πύρασος Αγχιάλου
Ρεπό Μακεδονικός Φούφα