Ξέσπασε ο Διγενής 5-1 τον Δία Δίου/ Ήττα στο 95΄ο Α Σ Μετέωρα

Νίκη μετά από πολύ  καιρό για τον Διγενή Νεοχωρίου ο οποίος συνέτριψε τον Δία Δίου Πιερίας με σκορ 5-1 . Τα Μετέωρα «αυτοκτόνησαν»  καθώς ισοφαρίστηκαν στο 91΄ στην Λάρισα από τον Ηρακλή και δέχθηκαν και τρίτο γκολ στο 95΄.
Στην Λάρισα, ο Ηρακλής προηγήθηκε των Μετεώρων στο ημίχρονο με σκορ 1-0 με γκολ του Κακαβίτση από το 9΄. Η ομάδα της Καλαμπάκας κατάφερε την ισοφάριση στο 63΄ με σκόρερ τον Πολυζόπουλο. Και πήρε το προβάδισμα με γκολ του Κατσαντώνη στο 85΄. Οι γηπεδούχοι όμως πήραν τη νίκη καθώς ισοφάρισαν πρώτα στο 91΄ με σκόρερ τον Κακαβίτση και ο ίδιος παίκτης στο 95΄ έκανε το τελικό 3-2 για την ομάδα του.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Χ. Χατζηλιάδης-Θ. Τριανταφυλλόπουλος):Σπηλιόπουλος, Αλεξανδρής, Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Τσακάλι (83΄Μουξιός), Νεμπεγλέρας, Νάστας (67΄Χριστίδης), Μανιώτης, Κακαβίτσης, Ζαφειρίου (77΄Γκιουρσάνης), Ναρίνογλου (81΄Τσαπατόρης).

ΜΕΤΕΩΡΑ (Ν. Μανούρας):Τοπούζης, Μπέτσας, Δάσσιος, Κατσαντώνης, Λούκας, Γεωργάκης, Ιωάννου, Περέιρα (81΄Νικλητσιώτης), Τσιαντούλας (73΄Χριστοδουλόπουλος), Πολυζόπουλος, Φωτίκας (90΄Γρηγορίου).

Στο Νεοχώρι, ο Μακρής έδωσε προβάδισμα στον Διγενή στο 18΄ για να ισοφαρίσει στο 25΄ για τον Δία Δίου Πιερίας ο Παναγιωτίδης. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Διγενής κατάφερε να πάρει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με γκολ του Κοντογεώργου στο 59΄ , Διβανέ στο 66′ , Τεντολούρη στο 87΄ και Θέμη Αλεξίου στο 90΄. Μάλιστα ο Διγενής είχε και άλλα δύο γκολ με τον νεαρό Κοντογεώργο τα οποία ακυρώθηκαν ως οφσάιντ.
Ο Διγενής είχε να κερδίσει σε επίσημο ματς και φιλικό από τις 11 του περασμένου Μαϊου.

Διγενής (Σίτσας) : Ράπτης, Μανώλης, Τσιγαρίδας, Σταμέκος, Γούτσιος, Μακρής, Τεντολούρης, Γκαντιάς (63΄Αυγουστάτος), Κοντογεώργος (83΄Παπαθανασίου), Λαγκαδινός (75΄Ευθ. Αλεξίου), Διβανές

Δίας Δίου (Ιωαννίδης) Ουσταμπασίδης, Γ. Παναγιωτίδης, Δερμίσης, Λιόλιος, Νίκου, Καραθάνος (75΄Μαυρίδης), Καλαμπάκας (57΄Παπαστεργίου), Τοπαλίδης, Καλουσίδης (74΄Νάκας), Α. Παναγιωτίδης, Μανίκας