ΑΟ Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου 2-0 / «Σεφτέ» στις νίκες/Αποτελέσματα

Με 2 γκολ του Νίκου Κουσκουνά στο 81΄ και στο 94΄ με πέναλτι (το κέρδισε ο Νίζιτς) η ομάδα του ΑΟ Τρίκαλα κέρδισε τον Απόλλωνα Πόντου και έκανε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ2.

Στο 61΄ο Ευθυμίου σημάδεψε το δοκάρι του Πίτκα.
Επόμενη αναμέτρηση για τον ΑΟΤ την Τετάρτη (8/12, ώρα 15:00) με τον Ολυμπιακό ΣΦΠ Β΄στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων.

ΑΟ Τρίκαλα (Αμπέντε) Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Παρέδες, Ριζογιάννης, Ρεκίν (82΄Ιωαννίδης), Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης(46΄Αουντίνο), Κουσκουνάς, Πέλκας(70΄Νίζιτς), Ευθυμίου(89΄Κεχαγιάς)

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης) Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Αμαραντίδης, Ζαχαράκης, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Παπαϊωάννου, Καλογέρης, Ελέ (68΄Ξιφιλίνος), Φράγκος, Δεινόπαππας

Διαιτητές Σιντόρης (Θεσπρωτία),Τσιλίκας(Αιτωλοακαρνανία),Κωνστάντιος(Εύβοια). 4ος,Μπούμπας(Ηπείρου).

Κίτρινες κάρτες Φράγκος (Απόλλων Πόντου),Ελευθεριάδης (ΑΟ Τρίκαλα),Ελέ (Απόλλων Πόντου), Ευθυμίου (ΑΟ Τρίκαλα),Αουντίνο(ΑΟ Τρίκαλα)

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός 0-1
Απόλλων Λάρισας-Τρίγλια 0-1
Αλμωπός Αριδαίας-Θεσπρωτός 1-0
Νίκη-Ξάνθη 0-1
ΠΑΟΚ Β΄-Αναγ. Καρδίτσας 2-1
ΑΟ Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου 2-0
ΑΕΛ-Βέροια 1-1
Ολυμπιακός ΣΦΠ Β΄-Πανσερραϊκός 2-1
Ρεπό Καβάλα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΒΕΡΟΙΑ 10-4 14
2 ΞΑΝΘΗ 11-1 13
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β΄ 8-4 10
4 ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 10-3 9
5 ΝΙΚΗ Β 6-3 9
6 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 6-8 9
7 ΤΡΙΓΛΙΑ 3-2 8
8 ΑΕΛ 6-3 8
9 ΠΑΟΚ Β΄ 8-7 8
10 ΠΙΕΡΙΚΟΣ 10-8 7
11 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 6-5 6
12 ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 8-3 6
13 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 6-8 6
14 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 6-13 5
15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 5-9 2
16 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 2-10 1
17 ΚΑΒΑΛΑ 0-20 0

* Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΟ Τρίκαλα-Ολυμπιακός ΣΦΠ Β΄(8/12)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/12,14.45

Βέροια-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ
Πιερικός-ΠΑΟΚ Β΄
Ξάνθη-Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός-Νίκη
Καβάλα-Αλμωπός Αριδαίας

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/12,14.45

Τρίγλια-Ολυμπιακός ΣΦΠ Β΄
Αν Καρδίτσας-ΑΟ Τρίκαλα
Ρεπό Πανσερραϊκός

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Εργοτέλης-Παναθηναϊκός Β΄ 1-0
Διαγόρας-ΑΕΚ Β΄ 0-1
Αιγάλεω-Ηρόδοτος 2-0
Χανιά-Κηφισιά 3-0
Ζάκυνθος-Επισκοπή 0-3
ΟΦ Ιεράπετρας-Ρόδος 1-1
Καλλιθέα-Λεβαδειακός 0-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα Αναβλήθηκε
Ρεπό Καραϊσκάκης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 11-4 14
2 ΑΕΚ Β΄ 6-1 13
3 ΚΑΛΛΙΘΕΑ 8-1 12
4 ΡΟΔΟΣ 11-3 12
5 ΚΗΦΙΣΙΑ 6-5 10
6 ΑΙΓΑΛΕΩ 6-2 10
7 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 4-4 10
8 ΔΙΑΓΟΡΑΣ 4-6 8
9 ΧΑΝΙΑ 8-5 8
10 ΚΑΛΑΜΑΤΑ 4-3 6
11 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 4-7 5
12 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 2-3 4
13 ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 4-7 4
14 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β΄4-8 4
15 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 4-5 4
16 ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 4-9 2
17 ΖΑΚΥΝΘΟΣ 0-13 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/12,14.45

Ρόδος-Καλλιθέα
Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας
Κηφισιά-Ζάκυνθος
Καλαμάτα-Διαγόρας
Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Λεβαδειακός-Αιγάλεω (17.00)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/12

ΑΕΚ Β΄-Χανιά (17.00)
Παναθηναϊκός Β΄-Αστέρας Βλαχιώτη
Ρεπό Ηρόδοτος