Πρεμιέρα 29/9 με Ιωνικό εκτός έδρας ο ΑΟΤ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος φουτμπολ λιγκ 2019-2020. Ο ΑΟΤ ξεκινά με αντίπαλο τον  Ιωνικό εκτός έδρας στις 29 Σεπτεμβρίου. 

Η κάθε ομάδα μπορεί να έχει  έως και 3 ξένους στο ρόστερ, αλλά και απεριόριστους κοινοτικούς. Στην ενδεκάδα θα πρέπει να βρίσκονται σε όλη τη διάρκεια των αγώνων 7 Έλληνες. Επίσης, η κάθε ομάδα θα μπορεί να έχει μέχρι πέντε ερασιτέχνες στην ενδεκάδα.

Η ασφάλιση των ποδοσφαιριστών θα γίνει στην «Ευρωπαϊκή Πίστη».

Ανεβαίνουν στην Σούπερ Λιγκ 2 οι δύο πρώτοι και υποβιβάζονται στην Γ Εθνική, οι τέσσερις τελευταίοι.

Στην συνεδρίαση και την κλήρωση της φουτμπολ λιγκ βρέθηκε και ο πρόεδρος της ΠΑΕ Α Ο Τρίκαλα, Ηλίας Αϊβάζογλου. O AOT στην κλήρωση είχε τον αριθμό 9.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική (29/9)
Αιγάλεω  – Καλαμάτα
Καβάλα  – Τρίγλια
Ιάλυσος  – ΟΦ Ιεράπετρας
Ασπρόπυργος  – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου  – Θεσπρωτός
Βέροια  – Διαγόρας
Ιωνικός  – Α Ο Τρίκαλα

 

2η αγωνιστική (06/10)
Καβάλα  – Αιγάλεω
Καλαμάτα  – Ιάλυσος
Τρίγλια  – Ασπρόπυργος
ΟΦ Ιεράπετρας  – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου  – Βέροια
Θεσπρωτός  – Ιωνικός
Διαγόρας  – A O Τρίκαλα
3η αγωνιστική (13/10)
Αιγάλεω  – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος  – Καβάλα
Νίκη Βόλου  – Καλαμάτα
Βέροια  – Τρίγλια
Ιωνικός  – ΟΦ Ιεράπετρας
A O Τρίκαλα  – Ολυμπιακός Βόλου
Διαγόρας  – Θεσπρωτός
4η αγωνιστική (20/10)
Ασπρόπυργος  – Αιγάλεω
Ιάλυσος  – Νίκη Βόλου
Καβάλα  – Βέροια
Καλαμάτα  – Ιωνικός
Τρίγλια  – A O Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας  – Διαγόρας
Ολυμπιακός Βόλου  – Θεσπρωτός
5η αγωνιστική (27/10)
Αιγάλεω  – Νίκη Βόλου
Βέροια  – Ασπρόπυργος
Ιωνικός  – Ιάλυσος
A O Τρίκαλα  – Καβάλα
Διαγόρας  – Καλαμάτα
Θεσπρωτός  – Τρίγλια
Ολυμπιακός Βόλου  – ΟΦ Ιεράπετρας
6η αγωνιστική (03/11)
Βέροια  – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου  – Ιωνικός
Ασπρόπυργος  – A O Τρίκαλα
Ιάλυσος  – Διαγόρας
Καβάλα  – Θεσπρωτός
Καλαμάτα  – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια  – ΟΦ Ιεράπετρας
7η αγωνιστική (10/11)
Αιγάλεω  – Ιωνικός
A O Τρίκαλα  – Βέροια
Διαγόρας  – Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός  – Ασπρόπυργος
Ολυμπιακός Βόλου  – Ιάλυσος
ΟΦ Ιεράπετρας  – Καβάλα
Τρίγλια  – Καλαμάτα
8η αγωνιστική (17/11)
A O Τρίκαλα  – Αιγάλεω
Ιωνικός  – Διαγόρας
Βέροια  – Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου  – Ολυμπιακός Βόλου
Ασπρόπυργος  – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιάλυσος  – Τρίγλια
Καβάλα  – Καλαμάτα
9η αγωνιστική (24/11)
Αιγάλεω  – Διαγόρας
Θεσπρωτός  – A O Τρίκαλα
Ολυμπιακός Βόλου  – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας  – Βέροια
Τρίγλια  – Νίκη Βόλου
Καλαμάτα  – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος  – Καβάλα
10η αγωνιστική (01/12)
Θεσπρωτός  – Αιγάλεω
Διαγόρας  – Ολυμπιακός Βόλου
A O Τρίκαλα  – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός  – Τρίγλια
Βέροια  – Καλαμάτα
Νίκη Βόλου  – Καβάλα
Ασπρόπυργος  – Ιάλυσος
11η αγωνιστική (08/12)
Αιγάλεω  – Ολυμπιακός Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας  – Θεσπρωτός
Τρίγλια  – Διαγόρας
Καλαμάτα  – A O Τρίκαλα
Καβάλα  – Ιωνικός
Ιάλυσος  – Βέροια
Νίκη Βόλου  – Ασπρόπυργος
12η αγωνιστική (15/12)
ΟΦ Ιεράπετρας  – Αιγάλεω
Ολυμπιακός Βόλου  – Τρίγλια
Θεσπρωτός  – Καλαμάτα
Διαγόρας  – Καβάλα
A O Τρίκαλα  – Ιάλυσος
Ιωνικός  – Ασπρόπυργος
Βέροια  – Νίκη Βόλου
13η αγωνιστική (22/12)
Αιγάλεω  – Τρίγλια
Καλαμάτα  – ΟΦ Ιεράπετρας
Καβάλα  – Ολυμπιακός Βόλου
Ιάλυσος  – Θεσπρωτός
Ασπρόπυργος  – Διαγόρας
Νίκη Βόλου  – A O Τρίκαλα
Ιωνικός  – Βέροια
14η αγωνιστική (05/01)
Καλαμάτα  – Αιγάλεω
Τρίγλια  – Καβάλα
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ιάλυσος
Ολυμπιακός Βόλου  – Ασπρόπυργος
Θεσπρωτός  – Νίκη Βόλου
Διαγόρας  – Βέροια
A O Τρίκαλα  – Ιωνικός
15η αγωνιστική (12/01)
Αιγάλεω  – Καβάλα
Ιάλυσος  – Καλαμάτα
Ασπρόπυργος  – Τρίγλια
Νίκη Βόλου  – ΟΦ Ιεράπετρας
Βέροια  – Ολυμπιακός Βόλου
Ιωνικός  – Θεσπρωτός
A O Τρίκαλα  – Διαγόρας
16η αγωνιστική (19/01)
Ιάλυσος  – Αιγάλεω
Καβάλα  – Ασπρόπυργος
Καλαμάτα  – Νίκη Βόλου
Τρίγλια  – Βέροια
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ιωνικός
Ολυμπιακός Βόλου  – A O Τρίκαλα
Θεσπρωτός  – Διαγόρας
17η αγωνιστική (26/01)
Αιγάλεω  – Ασπρόπυργος
Νίκη Βόλου  – Ιάλυσος
Βέροια  – Καβάλα
Ιωνικός  – Καλαμάτα
A O Τρίκαλα  – Τρίγλια
Διαγόρας  – ΟΦ Ιεράπετρας
Θεσπρωτός  – Ολυμπιακός Βόλου
18η αγωνιστική (02/02)
Νίκη Βόλου  – Αιγάλεω
Ασπρόπυργος  – Βέροια
Ιάλυσος  – Ιωνικός
Καβάλα  – A O Τρίκαλα
Καλαμάτα  – Διαγόρας
Τρίγλια  – Θεσπρωτός
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ολυμπιακός Βόλου
19η αγωνιστική (09/02)
Αιγάλεω  – Βέροια
Ιωνικός  – Νίκη Βόλου
A O Τρίκαλα  – Ασπρόπυργος
Διαγόρας  – Ιάλυσος
Θεσπρωτός  – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου  – Καλαμάτα
ΟΦ Ιεράπετρας  – Τρίγλια
20η αγωνιστική (16/02)
Ιωνικός  – Αιγάλεω
Βέροια  – A O Τρίκαλα
Νίκη Βόλου  – Διαγόρας
Ασπρόπυργος  – Θεσπρωτός
Ιάλυσος  – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα  – ΟΦ Ιεράπετρας
Καλαμάτα  – Τρίγλια
21η αγωνιστική (23/02)
Αιγάλεω  – A O Τρίκαλα
Διαγόρας  – Ιωνικός
Θεσπρωτός  – Βέροια
Ολυμπιακός Βόλου  – Νίκη Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ασπρόπυργος
Τρίγλια  – Ιάλυσος
Καλαμάτα  – Καβάλα
22η αγωνιστική (01/03)
Διαγόρας  – Αιγάλεω
A O Τρίκαλα  – Θεσπρωτός
Ιωνικός  – Ολυμπιακός Βόλου
Βέροια  – ΟΦ Ιεράπετρας
Νίκη Βόλου  – Τρίγλια
Ασπρόπυργος  – Καλαμάτα
Καβάλα  – Ιάλυσος
23η αγωνιστική (08/03)
Αιγάλεω  – Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου  – Διαγόρας
ΟΦ Ιεράπετρας  – A O Τρίκαλα
Τρίγλια  – Ιωνικός
Καλαμάτα  – Βέροια
Καβάλα  – Νίκη Βόλου
Ιάλυσος  – Ασπρόπυργος
24η αγωνιστική (15/03)
Ολυμπιακός Βόλου  – Αιγάλεω
Θεσπρωτός  – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας  – Τρίγλια
A O Τρίκαλα  – Καλαμάτα
Ιωνικός  – Καβάλα
Βέροια  – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος  – Νίκη Βόλου
25η αγωνιστική (22/03)
Αιγάλεω  – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίγλια  – Ολυμπιακός Βόλου
Καλαμάτα  – Θεσπρωτός
Καβάλα  – Διαγόρας
Ιάλυσος  – A O Τρίκαλα
Ασπρόπυργος  – Ιωνικός
Νίκη Βόλου  – Βέροια
26η αγωνιστική (29/03)
Τρίγλια  – Αιγάλεω
ΟΦ Ιεράπετρας  – Καλαμάτα
Ολυμπιακός Βόλου  – Καβάλα
Θεσπρωτός  – Ιάλυσος
Διαγόρας  – Ασπρόπυργος
A O Τρίκαλα  – Νίκη Βόλου
Βέροια  – Ιωνικός